מתחרה לקרן המטבע? הכלכלות המתעוררות ידונו בהקמת בנק משותף

היוזמה של סין, הודו, ברזיל, רוסיה ודרום אפריקה באה על רקע דרישתן להשפעה רבה יותר בקרן המטבע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מנהיגי הכלכלות המתעוררות הגדולות ביותר בעולם יבקשו משרי האוצר שלהם לבחון אפשרות להקמת בנק שימומן באופן בלעדי על ידן בפסגה המתוכננת בחודש מארס, אמר בכיר במשרד האוצר של רוסיה, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

צילום: אי-פי

הודו הציע להקים בנק רב-צדדי אשר ימומן באופן בלעדי על ידי כלכלות מתעוררות, ויספק מימון לפרויקטים במדינות אלו. היוזמה עולה בתקופה שבה מנהיגי ברזיל, רוסיה, הודו, סין ודרום אפריקה (BRICS) מבקשות השפעה רבה יותר בהחלטות ניהול קרן המטבע הבינ"ל (IMF) וגופים בינלאומיים אחרים באופן שיבטא את התחזקות כלכלותיהן.

הקמת הבנק "עשויה לטמון בחובה הזרמות הון משמעותיות, כך שצריך לנתח ולערוך חישובים לקראת הקמתו", אמר אתמול אנדריי בוקארב, ראש מחלקת יחסים פיננסים בינלאומיים במשרד האוצר של רוסיה, לאחר סיום פסגת שרי האוצר של 20 הכלכלות הגדולות בעולם (G20) במקסיקו סיטי.

מנהיגי מדינות BRICS צפויים להיוועד בניו דלהי ב-29 במארס, פסגה רביעית מעולם של מנהיגי הכלכלות המתעוררות הגדולות. היוזמה להקמת בנק של מדינות BRICS מבוססת על התחייבות חמש המדינות בפסגתם הקודמת שנערכה בסין באפריל 2011, שבסופה פירסמו הודעה בה נאמר כי בכוונתן "לחזק את שיתוף הפעולה הפיננסי בין בנקים לפיתוח של מדינות BRICS".

קרן המטבע הבינ"ל צופה כי צמיחה של 3% בכלכלת ברזיל השנה, 3.3% ברוסיה, 7% בהודו, 8.2% בסין ו-2.5% בדרום אפריקה. מנגד, כלכלת ארה"ב צפויה לצמוח השנה ב-1.8% ואילו כלכלת גוש היורו צפויה לרשום צמיחה שלילית של 0.5%, לפי תחזית שפירסמה קרן המטבע בחודש שעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker