שרשרת אנושית סביב מרכז מוסקווה בדרישה מפוטין לפרוש

האופוזיציה ברוסיה חוששת כי פוטין ייבחר לכהונה נוספת לנשיאות בבחירות בשבוע הבא

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

אלפי רוסים אחזו היום ידיים ויצרו שרשרת אנושית סביב מרכז מוסקווה, במחאה על חזרתו הצפויה של ולדימיר פוטין למושב הנשיאות בבחירות שיתקיימו בשבוע הבא. המפגינים עמדו זה לצד זה לאורך 16 הק"מ של כביש הטבעת המקיף את העיר העתיקה במוסקווה, כאשר הסרטים הלבנים שענדו תאמו את השלג שירד עליהם ברכות.

האווירה הייתה חגיגית, כאשר מפגינים נופפו למכוניות שצפרו בתמיכה. חלקם החזיקו קונדומים מנופחים ולעגו לפוטין, שאמר כי טעה וחשב היא הסרטים הלבנים שהם עונדים הם אמצעי מניעה. "אין דרך שבה פוטין יכול לזכות בצורה הוגנת", אמרה יבגניה צ'יריקובה, ממארגנות ההפגנות. "תראו כמה אנשים נמצאים כאן כעת. אם נוכל להוכיח כי תוצאות הבחירות לנשיאות זויפו, תהיה תגובה ציבורית קשה", הוסיפה.

צילום: רויטרס

כמעט ודאי שפוטין יזכה בבחירות לנשיאות ב-4 במארס, וישוב לתפקיד בו החזיק בשנים 2000-2008, עד שהחליף תפקידים עם ראש הממשלה דאז דמיטרי מדוודב. הקמפיין שלו הציג אותו כמנהיג חזק שהוביל את רוסיה לפריחה כלכלית ובנה אותה מחדש כמעצמה.

אך מחאות החודשים האחרונים מעידות על חוסר שביעות רצון בקרב מצביעים אמידים יחסית בערים הגדולות, המתנגדים למערכת פוליטית הנשלטת על ידי אדם אחד, לשחיתות נרחבת ולהיעדר שקיפות.

מארגני ההפגנה אמרו היום כי הם זקוקים ל-34 אלף איש על מנת להשלים טבעת סביב המרכז ההיסטורי של מוסקווה, בו יושב הקרמלין. הם העריכו כי מספר הנוכחים הגיע בסופו של דבר ל-40 אלף. המשטרה דיווחה על 11 אלף משתתפים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker