משקיע תובע את פולסון ב-23 מיליארד דולר בעקבות הפסדים בחברת יערנות סינית

קרן הגידור של פולסון הפסידה בשנה שעברה כ-468 מיליון דולר בעקבות השקעה בחברת סינו פורסט שכונתה מאוחר יותר ""הונאת פונזי בהיקף מיליארדי דולרים"

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משקיע ממיאמי תובע את קרן הגידור של ג'ון פולסון בסכום של 23 מיליארד דולר בעקבות הפסדים של כ-468 מיליון דולר שרשמה בשנה שעברה עקב השקעה בחברת סינו פורסט הסינית.

"הנאשמים הפרו את חובותיהם בהשקעה פזיזה לאחר שלא בדקו כראוי את עסקי סינו פורסט ולא ניתחו כראוי את הסיכונים הכרוכים בהשקעה של כמעט מיליארד דולר בחברת היערנות", כתב המשקיע, יו קלברהאוס.

ביוני 2011 פירסמה חברת המחקר מאדי ווטרס בראשותו של קרסון בלוק דו"ח שטען כי סינו-פורסט היא "הונאת פונזי בהיקף מיליארדי דולרים", וכי החברה מזייפת נתונים פיננסיים ומחזיקה בחברה במחוז יונאן שאין לה כל פעילות. בתוך שישה ימים מפרסום הדו"ח קרסה מנייתה של סינו-פורסט ב-71%.

כחודשיים לאחר פרסום הדו"ח על ידי מאדי ווטרס האשימה רשות ניירות ערך הקנדית את סינו-פורסט בניפוח ערך נכסיה, והמסחר במניה בבורסת טורונטו הושעה. ביום המסחר האחרון הגיע שווי מניית החברה ל-4.8 דולרים לעומת שיא של 25.3 דולר בסוף מארס.

קרן פולסון אנד קו המבוססת בניו יורק אמרה ללקוחותיה ביוני כי היא הפסידה 462 מיליון דולר מאז סוף מאי בעקבות השקעותיה בסינו. קרן הגידור החזיקה 31 מיליון מניות של סינו פורסט ומכרה את כולן ב-17 ביוני.


ג'ון פולסוןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker