גירעון הסחר ביפן הגיע לשיא בינואר לאחר נפילה בביקושים מסין

הירידה בביקושים בסין מעלה חששות כי היא לא תוכל לעזור בהתמודדות עם משבר החוב באירופה; יתרות הסחר עם האיחוד האירופי הגיעו לרמה הנמוכה מעולם

לוגו רויטרס
רויטרס

יפן רשמה גירעון סחר ברמת שיא לאחר שהיצוא לסין נפל בינואר בשיעור שנתי של 20% והעלה את החששות בנוגע להאטה בסין ויכולתה לעזור במשבר החוב באיחוד האירופי.

הנפילה ביצוא לסין, שוק היצוא העיקרי של יפן הבליטה את הקושי של יפן להתמודד עם הין החזק, ההאטה הגלובלית ויבוא דלקים בעקבות השבתת הכורים הגרעיניים.

ראש ממשלת יפן, נאוטו קאןצילום: בלומברג

היקף הירידה ביצוא הגיע ל-7.4 מיליארד דולר (587.9 מיליארד ין), 40% מסך גרעון הסחר בינואר, כך פירסם היום משרד האוצר היפני.

"הרשויות בסין כבר מוזאגות בגלל הירידה בביקושים", אמר מרי איוושיטה, כלכלן בכיר בחברת SMBC והצביע על הורדת דרישות ההון עבור הבנקים בסין שהוכרזה ביום שבת. המהלך של הבנק המרכזי של סין יעלה את יכולת ההלוואות של הבנקים בכ-55.6-63.5 מיליארד דולר.

נתונים מסין מראים על נפילה חדה ביבוא משותפות הסחר העיקריות בינואר כאשר ראש השנה הסיני שחל ב-23 בינואר 2012 פגע בביקושים ובנוסף המשק הסיני רשם ירידה בביקושים ברבעון הרביעי של 2011.

יפן נפגעה אף היא מירידה בביקושים באזורים אחרים כאשר יתרות הסחר עם האיחוד האירופי הגיעו לרמה הנמוכה מעולם בהיקף של 8.6 מיליון דולר - ירידה של 7.7%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker