דומיניק שטראוס-קאהן ייחקר השבוע בנוגע לרשת זנות בצרפת

יו"ר קרן המטבע לשעבר ביקש להיחקר לאחר ששמו עלה במסגרת חקירת רשת הזנות

לוגו רויטרס
רויטרס

יו"ר קרן המטבע לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, צפוי להיחקר בשבוע הבא על ידי המשטרה הצרפתית בנוגע לרשת זנות בצפון צרפת. שטראוס-קאהן, שהתפטר מקרן המטבע הבינלאומית (IMF) במאי שעבר בעקבות אישומי אונס במלון בניו יורק שבוטלו מאוחר יותר, דרש להיחקר בנושא.

שטראוס-קאהן זומן לחקירה ביום שלישי בבוקר, לדברי מקור במשטרת צרפת, שאישר דיווח מוקדם בעיתון "לה וואה דו נורד". הוא ייעצר וייחקר למשך עד 48 שעות, לפי העיתון. פרקליטיו של שטראוס-קאהן טרם השיבו לבקשות תגובה.

דומיניק שטראוס קאהןצילום: אי–פי

שטראוס-קאהן, שבעבר נחשב כמתמודד אפשרי מול ניקולא סרקוזי לבחירות לנשיאות צרפת, פרש מהחיים הציבוריים לאחר מעצרו בארה"ב בשנה שעברה, באישומים כי ניסה לאנוס חדרנית בבית מלון. החדרנית, נפיסאטו דיאלו, הגישה נגדו תביעה אזרחית, לאחר שהתובעים במדינת ניו יורק ביטלו את האישומים הפליליים נגדו.

תלונה נפרדת על ניסיון אונס שהגישה עיתונאית צרפתיה, נדחתה בצרפת ב-13 באוקטובר על ידי המשטרה, 3 ימים לפני ששמו של שטראוס-קאהן עלה במסגרת חקירת רשת זנות. החקירה מתמקדת ברשת שלפי האישומים, סיפקה זונות ללקוחות מלון קרלטון היוקרתי בעיר. אנשי עסקים מקומיים, ונציב במשטרה המקומית, נמנים עם העצורים עד כה בפרשה.

חברת הבנייה הצרפתית אייפאז' הדיחה בכיר שנחשד בשימוש בכספי החברה לשם תשלום לזונות, שלפי האישומים, נטלו חלק במסיבות מין בהן נכח גם שטראוס-קאהן בפאריס ובוושינגטון. לדברי פרקליטו, אנרי לקלרק, שטראוס-קאהן האמין כי הוא נמצא במסיבות סווינגרס, ולא היה לו כל סיבה לחשוד כי הנשים במסיבה הן זונות. התרועעות עם זונות הינה חוקית בצרפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker