סערה בבריטניה: הממשלה תכפה על בעלי מוגבלויות לעבוד כדי לזכות בקצבה

מומחים מזהירים כי יישום התכנית החדשה תזיק קשות לבריאותם של חולים סופניים, נפגעי תאונות דרכים וחולי נפש, שאינם כשירים לעבודה רציפה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רפורמה חדשה הצפויה לפגוע ברווחתם של עובדים בעלי מוגבלויות שונות מעוררת סערה בבריטניה, כפי שמתאר הגרדיאן בכתבה נרחבת שפורסמה בסוף השבוע.

על פי מדיניות חדשה שגובשה במשרד העבודה, בעלי מוגבלויות, אנשים הלוקים בנפשם וחולים סופניים המקבלים קצבאות מהמדינה, יחויבו להתחיל לעבוד בארגונים שונים ללא תשלום, או שיאבדו את זכויות הקצבה שלהם.

ג'ורג' אוסבורן, שר האוצר הבריטיצילום: בלומברג

פסיכיאטרים וארגוני צדקה מזהירים כי קבוצת האוכלוסייה הזאת, שביכולתה לבצע עבודה באופן מוגבל ביותר, עלולה לספוג פגיעה קשה באיכות החיים ובבריאות אם התכנית תצא לפועל.

משמעות התכנית היא שאזרחים הזוכים לקצבת תמיכה מיוחדת, וששולבו בקבוצת WRAG, הפועלת לשלבם בשוק התעסוקה, יחויבו למצוא עבודה בארגוני צדקה, גופים ציבוריים וחנויות קמעוניות. האוכלוסיות הנכללות בקבוצת WRAG כוללות חולי סרטן שאובחנו כבעלי סיכוי של מעל חצי שנה לחיות, משוקמי תאונות דרכים ומקרי שבץ מוחי ואנשים בעלי מחלות נפשיות שונות.

על פי נתונים מעודכנים ישנם כ-300,000 איש בבריטניה הרשומים בקבוצת WRAG, והמספר הזה צפוי לעלות לכשתיושם הרפורמה. הגרדיאן מדווח כי למעלה מ-8000 מהם כבר ספגו סנקציות כלכליות מאז ספטמבר 2010 מסיבות שונות, כמו אי הופעה בראיון עבודה "ללא נימוק משכנע".

"התכנית הזאת מדאיגה ביותר. יש כאן שימוש באמצעים משפטיים לקויים לחלוטין", אמר ניל בייטמן מהארגון הלאומי לבעלי זכויות רווחה. "צריך לזכור כי מדובר באנשים עם בעיות בריאות ארוכות טווח ומוגבלויות קשות. עבודה בכפייה וללא תשלום עלולה לדרדר את בריאותם של חלק מהאנשים האלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker