הופסקה מכירת אייפד באתר אמזון בסין

הצעד בוצע לבקשת אפל על רקע תביעה של חברה סינית נגדה הנוגעת לזכויות הסימן המסחרי "אייפד"

סוכנויות הידיעות

אתר האינטרנט הסיני של הקמעונאית המקוונת אמזון הפסיק לאפשר לגולשים לרכוש מחשבי אייפד של אפל, בעקבות בקשתה של אפל עצמה, ככל הנראה על רקע מאבק משפטי שמנהלת נגדה חברה סינית סביב זכויות הסימן המסחרי על השם "אייפד". כך דיווח היום בלוג הטכנולוגיה טק-קראנץ'.

מניית אפל, אשר שברה בשבוע החולף שיאים, יורדת בראשונה זה תשעה ימים במסחר בוול סטריט.

צילום: אי–פי

פרשנים העריכו כי יתכן שהמהלך מהווה חלק מאסטרטגיה בה נוקטת ענקית מוצרי האלקטרוניקה כדי להתמודד עם תביעה בסך 1.6 מיליארד דולר שהגישה נגדה החברה הסינית פרוויו אלקטרוניקס (Proview Electronics) בגין הפרת זכויות סימן מסחרי על השם "אייפד". אפל רכשה במקור את הסימן המסחרי מפרוויו תמורת 55 אלף דולר, אולם בתביעה שהגישה החברה הסינית נטען כי העסקה לא כללה את הזכויות לשימוש במילה "אייפד" בתחומי סין.

פרוויו הגישה בשנה שעברה בבית משפט בסין תביעת פיצויים בסך 1.6 מיליארד דולר נגד אפל, ולמרות טענות אפל בבית המשפט כי הסימן המסחרי "אייפד" נמצא בבעלותה הבלעדית, פסק בית משפט בסין בחודש דצמבר לטובת פרוויו, אולם נמנע מלקבוע את גזר הדין עד לשמיעת הערעור שהגישה אפל על פסק הדין. הדיון בערעור יתקיים בעוד כשבועיים. פרשנים העריכו כי בקשת אפל מאמזון להפסיק את מכירת אייפד, נועדה לשפר את עמדת אפל במקרה שתחליט להגיע להסדר מחוץ לבית המשפט עם פרוויו.

בה בעת, פרוויו גם הגישה תביעות נגד כל הקמעונאיות המורשות למכור מכשירי אייפד של אפל בתחומי סין. בשבוע החולף, אף החל מינהל התעשייה והמסחר של סין להחרים מחשבי אייפד של אפל המוצעים למכירה בחנויות במספר ערים בסין, בעקבות פסק הדין לטובת פרוויו.

הבלוג דיגיצ'ה, המסקר את מגזרי האינטרנט והמדיה הדיגיטלית בסין, דיווח בתחילת השבוע כי מספר סניפים מקומיים של מינהל התעשייה והמסחר החלו להחרים מחשבי טאבלט מסוג אייפד כאשר הם מוצאים כי הללו הועמדו למכירה בחנויות. לפי הדיווח, חנויות בהן נמכרים מחשבי אייפד הסירו את המוצר מהמדפים כדי להימנע מהחרמתם, אולם קונים שמבקשים במפורש לרכוש אייפד יכולים לרכוש מחשב. הדיווח ציין עוד כי לא ברור האם החרמת מחשבי אייפד עשויה להתבצע בכל רחבי סין, או שמדובר רק בצעד נקודתי עליו החליטו מספר סניפים של המינהל.

אפל אינה נוהגת לפרסם נתונים לגבי מכירות אייפד בחלוקה על פי מדינות, אולם במהלך הרבעון האחרון מכרה החברה 15.4 מיליון מחשבי טאבלט ברחבי העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker