דיווח: שלדון אדלסון צפוי להכפיל תרומותיו לניוט גינגריץ'

המיליארדר צפוי בשבועות הקרובים להזרים 11 מיליון דולר נוספים לקידום בחירת גינגריץ' למועמדות הרפובליקאית

סוכנויות הידיעות

איל בתי הקזינו האמריקאי שלדון אדלסון, התורם הגדול ביותר לקידום ניוט גינגריץ' למועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות ארה"ב, מתכוון להכפיל את היקף תרומותיו לקידום בחירת גינגריץ', דיווח היום העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

ניוט גינגריץ'צילום: אי–פי

אדלסון, אחד מעשרה האנשים העשירים ביותר בארה"ב עם הון אישי המוערך ב-21 מיליארד דולר, מתכוון לתרום לפחות 10 מיליון דולר נוספים לארגון פוליטי עצמאי (סופר פק) שהוקם לקידום מועמדות גינגריץ' לקראת "סופר טיוזדיי" החל בשישי במארס, יום שבו יתקיימו במקביל בחירות מקדימות למועמדות המפלגה הרפובליקאית ב-10 מדינות בארה"ב. משפחת אדלסון תרמה מאז חודש דצמבר 11 מיליון דולר לסופר פק התומך בגינגריץ'.

החלטת אדלסון - בעל השליטה בעיתון "ישראל היום" - להזרים מימון נוסף לקמפיין גינגריץ' נבעה תחילה מכך שהעריך כי גינגריץ' הוא המועמד הראוי ביותר. עם זאת, לאחר שהסתמן כי מיט רומני הוא המועמד המוביל, הודיע אדלסון כי במקרה שגינגריץ' יפסיד רומני בבחירות המקדימות, בכוונתו להתחיל לתרום לארגוני סופר פק התומכים ברומני - כדי למנוע מהנשיא ברק אובמה להיבחר לכהונה שנייה בבית הלבן.

הג'ורנל דיווח היום מפי גורמים ששוחחו עם אדלסון, כי החלטתו של המיליארדר להזרים תרומות נוספות לקמפיין גינגריץ' נובעת גם מרצונו לפגוע בסיכוייו של מתמודד אחר, ריק סנטורום - אשר עקף את רומני בסקרים כלל ארציים שנערכו באחרונה בארה"ב. אדלסון אינו מתנגד למועמדות סנטורום, אולם הוא אינו שותף לעמדותיו השמרניות בתחומים מסוימים, ובהם התנגדותו לזכותן של נשים לבצע הפלות, סיפרו גורמים המקורבים לאדלסון. לדבריהם, אדלסון עדיין תומך בגינגריץ', אולם הוא חש בנוח עם אפשרות שרומני יהיה בסופו של דבר המועמד הרפובליקאי לנשיאות. "שלדון אמר כי כולנו צריכים לזכור מה המטרה - להביס את אובמה", סיפר אדם ששוחח עם אדלסון.

סופר פק (Super PAC) הוא התארגנות פרטית למען מועמד מסוים או לשם קידום מטרה פוליטית, המסוגלת לגייס סכומים בלתי מוגבלים. למועמדים עצמם אסור לקיים קשר רשמי לסופר פק הפועל למענם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker