הביטחון בענף הבנייה בארה"ב קפץ לשיא של יותר מ-4 שנים

התפוקה התעשייתית בזינוק הדו-חודשי החד מ-2009; צמיחת הייצור בניו יורק החדה מאז 2010

סוכנויות הידיעות

התפוקה התעשייתית בארה"ב השלימה את הזינוק הדו-חודשי החד ביותר מאז קיץ 2009, הבטחון בענף הבנייה בארה"ב עלה לרמתו הגבוהה ביותר מזה למעלה מארבע שנים ופעילות הייצור באזור ניו יורק צמחה בשיעור החד ביותר מאז קיץ 2010, כך לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה בינואר ב-0.7% בהמשך לזינוק של 1.5% בדצמבר. מדובר בקפיצה הדו-חודשית החדה ביותר מאז קיץ 2009 - כך מסר היום הבנק הפדרלי. ניצול כושר הייצור ירד קלות בינואר לרמה של 78.5% לעומת 78.6% בדצמבר, אז היתה רמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2010.

אתר בנייה במקוםצילום: תצלום: אי-אף-פי

מדד פעילות הייצור באזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) קפץ בפברואר לרמה של 19.5 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז חודש יוני 2010, ועלייה חודשית רביעית ברציפות. מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 15 נקודות לעומת 13.5 נקודות בינואר. מדד חיובי משקף צמיחה בפעילות הייצור ואילו מדד הנמוך מאפס מצביע על התכווצות הפעילות.

מדד הביטחון בענף הבנייה בארה"ב של איגוד קבלני הבתים הלאומי (NAHB) ושל בנק ההשקעות ולס פרגו עלה בפברואר לרמה של 29 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר זה למעלה מארבע שנים - לעומת 25 נקודות בינואר, עלייה חודשית חמישית ברציפות. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 26 נקודות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker