זה הזמן לקנות זהב? פולסון מוכר - סורוס מגדיל האחזקות

פולסון מכר את כל אחזקותיו בבנק אוף אמריקה, לפני שמניית הבנק התאוששה וזינקה ב-40%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנהל קרן הגידור ג'ון פולסון צימצם ברבעון הרביעי את אחזקותיו בזהב, זה הרבעון השני ברציפות, ומכר אחזקות בבנקים. לעומתו, המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס הגדיל מעט את אחזקותיו בזהב ברבעון.

פולסון הפחית את אחזקותיו בתעודת הסל SPDR העוקבת אחר מחיר הזהב ב-600 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2011, לפי מסמכים שהגיש לרשות ני"ע בארה"ב (SEC). פולסון, אשר הקרן שלו רשמה את השנה הגרועה בתולדותיה ב-2011, גם הקטין אחזקותיו בחברות הכרייה אנגלוגולד אשנטי וגולד פילדס. הצעד של פולסון נבע, ככל הנראה, מפדיונות של לקוחות בקרן שלו, ולא משום שהפסיק להאמין בכך שהזהב יעלה.

צילום: בלומברג

מאז תחילת השנה, עלה מחיר הזהב ב-10%, וננעל אתמול במחיר של 1,715 דולר לאונקיה בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר המתכת התאושש לאחר נפילה חדה בדצמבר.

פולסון, שהתפרסם כשהרוויח 4 מיליארד דולר מהימור על נפילת שוק הסאבפריים בארה"ב ב-2007, מכר את כל אחזקותיו בבנק אוף אמריקה, לאחר שבמהלך השנה שעברה ירדה מניית הבנק ב-50%. ואולם ההימור של פולסון התברר כשגוי כיוון שבינתיים התאוששה מניית הבנק ועלתה ב-40% מאז תחילת 2012. פולסון גם מכר חלק גדול מאחזקותיו בסיטי ברבעון הרביעי. מניית סיטי עלתה עד כה השנה ב-20%.

המיליארדר ג'ורג' סורוס הגדיל מעט את הנתח שלו בתעודת הסל על הזהב לכ-13 מיליון דולר ברבעון הרביעי, ומכר את הנתח שלו בגולדקורפ ובחברות כריה אחרות. סורוס, אשר בעבר כינה את הזהב "בועת הנכסים האולטימטיבית", מכר בשנה שעברה את רוב אחזקות הזהב שלו, זמן קצר לפני שהמתכת הגיעה לשיא של 1,920.30 דולר לאונקיה בספטמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker