מקדונלד'ס פועלת נגד שימוש בתאי גידול אכזריים לחזירים

זהו נצחון לפעילי זכויות בעלי חיים ■ ענקית המזון המהיר ביקשה מספקיות בשר החזיר להציג לוח זמנים להפסקת השימוש בתאי הריון

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

רשת המזון המהיר מקדונלדס הודיעה היום כי תתחיל לעבוד במשותף עם ספקי בשר החזיר עמם החברה עובדת כדי להפסיק את הנוהג להחזיק חזירות בהריון בכלובים, שגודלם עולה רק במעט על גודל גופן של החזירות.

פעילי זכויות בעלי חיים מגדירים את הכלובים, הידועים בכינוי "תאי הריון", כאכזריים, ומספר מדינות בארה"ב כבר נקטו בצעדים לאסור או להגביל את השימוש בהם לא רק בתעשיית בשר החזיר, אלא גם בענפי הביצים ובשר העגל.

צילום: בלומברג

"מקדונלדס מאמינה כי תאי הריון אינם מערכת ייצור בת קיימא לעתיד", אמר דן גורסקי, סגן נשיא מקדונלדס לניהול שרשרת האספקה בצפון אמריקה, בהודעה שפירסמה החברה. "ישנן חלופות שלדעתנו עדיפות מבחינת רווחת החזירות".

גורסקי ציין כי כמה מספקיות הגדולות של החברה, בהן סמיתפילד פארמס וקרגיל, כבר החלו לצמצם את השימוש בכלובים. לדבריו, מקדונלדס ביקשה מספקיות בשר החזיר למסור מה תוכניותיהן לצמצום ההתבססות על תאי הריון, וכי החברה תבחן את התוכניות הללו ותודיע בחודש מאי על הצעדים שבכוונתה לנקוט.

מתחרתה הקטנה של מקדונלדס, בורגר קינג, היתה רשת המזון המהיר הגדולה הראשונה שצימצמה את הרכישות של בשר חזיר מחברות שעושות שימוש בתאי הריון. הרשת החלה במהלך כבר בשנת 2007 במקביל להגדלת הרכישות של ביצים מלולים ללא כלובים.

בשנת 2007, התחייבה סמיתפילד פודס, יצרנית בשר החזיר הגדולה בעולם, להפסיק את השימוש בתאי הריון על שנת 2017, אולם בעקבות המיתון הכלכלי האחרון בארה"ב דחתה את המועד המתוכנן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker