מרדוק מכחיש: "סאן" לא ייסגר בעקבות שערוריית השוחד לשוטרים

אתמול נעצרו חמישה בכירים בצהובון הנפוץ בבריטניה, בהם עורך המשנה ■ היום יגיע מרדוק ללונדון לפגישת חירום בנוגע לעתיד ה"סאן"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ניוז קורפ, ענקית המדיה של רופרט מרדוק, הכחישה אתמול כי היא מתכוונת לסגור את הצהובון "סאן" בעקבות מעצריהם של בכירים בעיתון בחשד למתן שוחד לשוטרים ואנשי צבא, דיווח "דיילי טלגרף".

מרדוק יטוס היום ללונדון לפגישת חירום בנוגע לעתידו של ה"סאן", לאחר שבחודשים האחרונים נחקרו עובדים נוספים בעיתון, בפרשה אשר הסתעפה לאחר גילוי שערוריית האזנות הסתר ב"ניוז אוף דה וורלד". "ניוז אוף דה וורלד" נסגר לאחר שנחשף כי כתבים בו פרצו לתא הקולי של מילי דאולר, נערה בריטית שנרצחה.

חמשת העיתונאים, בהן עורך המשנה של ה"סאן", נמצאים עדיין בחקירה במשטרה בנוגע לחשדות נגדם. בנוסף, נעצרו בפרשה גם שוטר וכן איש צבא ואשתו, אשר עובדת במשרד הביטחון. המעצרים האחרונים הגיעו לאחר שרק לפני כמה ימים נעצרו ארבעה בכירים ב"סאן" בחשד למתן שוחד. בסך הכל, נעצרו עד כה עשרה עיתונאים ב"סאן".

מרדוק ככל הנראה מגיע לבריטניה כדי להרגיע את עובדי ניוז אינטרנשונל, חטיבת העיתונים של ניוז קורפ בבריטניה, בכך שהוא תומך ב"סאן" אשר יקר ללבו, אמר מקור מקורב לחברה ל"טלגרף". אתמול נפוצו שמועות לפיהן מרדוק צפוי לסגור את ה"סאן", כפי שסגר את "ניוז אוף דה וורלד" בעקבות פרשת ההאזנות, או ינסה למכור אותו. כריס בריאנט, חבר פרלמנט מטעם מפלגת הלייבור שחקירה שלו ב-2003 חשפה את התשלומים הלא חוקיים למשטרה, אמר: "אם הולכים לפי מה שקרה ב'ניוז אוף דה וורלד', ה'סאן' יצטרך להיסגר או לעבור להיות תחת בעלות אחרת".

מקור בניוז קורפ אמר כי החברה אינה מתכוונת לסגור את ה"סאן", שמרדוק רכש ב-1969 והפך ליומון הנפוץ בבריטניה. "הנסיבות כיום שונות מאוד מאלה שהובילו לסגירת 'ניוז אוף דה וורלד' בקיץ", אמר. "הזעם הציבורי בעקבות הפריצה לטלפון של מילי דאולר העיד כי המשך פעילות העיתון לא יהיה הדבר הנכון לעשות. כאן הנסיבות שונות לחלוטין".

מנכ"ל ניוז אינטרנשונל, טום מוקרידג', כתב במזכר ששלח לעובדים אתמול שמרדוק הרגיע אותו "לגבי מחויבותו להמשיך ולהוציא לאור את 'סאן'".

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום