התפוח הגדול

שווי שוק אפל עולה על גוגל ומיקרוסופט יחד

מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה ממשיכה לשבור שיאים ומשקפת לחברה שווי שוק של 460 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל ממשיכה לשבור שיאים, ושווי השוק שלה גדול כעת מהשווי של חברות גוגל ומיקרוסופט יחד. מניית אפל עולה בכ-3.5% למחיר של 494 דולר למניה, המשקף לחברה שווי שוק של 460 מיליארד דולר - יותר משווי השוק המצרפי של גוגל (198 מיליארד דולר) ומיקרוסופט (257 מיליארד דולר).

אנליסטים של חברת פורמולה קפיטל, העריכו בשנה שעברה כי אפל צפויה להפוך לחברה הראשונה בהיסטוריה שתגיע לשווי שוק של טריליון דולר, ובהמשך אף עשויה לחצות את רף שני הטריליון. כל זאת, הודות לביקוש העצום למוצריה ובראשם הסמארטפון אייפון ומחשב הטאבלט אייפד.

צילום: אי–פי

בשנה שעברה, עקפה אפל בראשונה את אקסון מוביל והפכה לחברה הגדולה בעולם במונחי שווי שוק, אלא שמאז החליפו שתי החברות מקומות לסירוגין על רקע התנודות במחירי מניותיהן.

מוקדם יותר היום, דיווח בלוג הטכנולוגיה All Things D כי אפל מתכוונת לחשוף את הדור הבא של מחשב הטאבלט אייפד בשבוע הראשון של חודש מארס, באירוע מיוחד שייערך בסן פרנסיסקו.

אייפד 3 צפוי לכלול מעבד מהיר יותר, מעבד גרפי משופר ותצוגה ברזולוציה גבוהה יותר, אמרו מקורות מעורים במצב לבלוג. עם זאת, הבלוג לא דיווח מתי צפוי האייפד החדש להגיע למדפי החנויות, אך לפי ההערכות תחילת מכירתו צפויה כשבוע לאחר אירוע השקתו.

דוברת אפל סירבה להגיב על הדיווח על עיתוי השקת אייפד 3, ומסרה כי החברה לא נוהגת להתייחס לשמועות והערכות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ