גרופון דיווחה על הפסד מפתיע; המניה נפלה ב-11%

זינוק חד מהצפוי של 194% במכירות ענקית הקופונים באינטרנט בדו"חותיה הראשונים כחברה בורסאית; ההפסד הנקי - 42.7 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית הקופונים באינטרנט גרופון דיווחה היום במפתיע על הפסד רבעוני למרות זינוק חד מהצפוי של 194% בהכנסות, במסגרת הדו"חות הרבעוניים הראשונים שמפרסמת החברה בתור חברה בורסאית.

החברה רשמה הפסד נקי של 42.7 מיליון דולר, או 8 סנט למניה, ברבעון הרביעי של שנת 2011, לעומת הפסד נקי של 378.6 מיליון דולר, או 1.08 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה הפסד של 9.8 מיליון דולר, או 2 סנט למניה. תחזית האנליסטים היתה כי גרופון תרשום רווח של שלושה סנט למניה. הרבעון האחרון בו רשמה החברה רווח היה הרבעון הראשון של שנת 2010, לפי מסמכים שהגישה גרופון לרשות ני"ע בארה"ב לקראת הנפקתה שבוצעה בחודש נובמבר.

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 506.5 מיליון דולר, זינוק של 194% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות נמוכות יותר של 473 מיליון דולר.

אנדרו מייסון, לשעבר מנכ"ל גרופוןצילום: בלומברג

מנכ"ל גרופון, אנדרו מייסון, אמר בעת פרסום הדו"חות כי התוצאות הכספיות של החברה ברבעון היו חזקות, והוסיף כי גרופון מתכוונת להמשיך להשקיע בשירותים ובכלים חדשים.

מניית גרופון צוללת ב-11% במסחר לאחר הסגירה למחיר של פחות מ-22 דולר, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בוול סטריט בעלייה של 1.6%.

בתחילת חודש נובמבר גייסה גרופון 700 מיליון דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) לפי שווי של 12.7 מיליארד דולר. מניית החברה, אשר נמכרה בהנפקה במחיר של 20 דולר, פתחה את יום המסחר הראשון שלה בוול סטריט ב-4 בנובמבר, במחיר של 28 דולר למניה אולם נסגרה לבסוף בירידות באותו יום. בתוך פחות מחודש צנח מחיר המניה אל מתחת ל-15 דולר, בטרם שב וטיפס לשיא על רקע קדחת הרשתות החברתיות שאחזה בשווקים בשבוע שעבר על רקע הגשת מסמכי ההנפקה של פייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker