נפילה של 12% ברווחי ניו יורק טיימס עקב צמצום הפרסום בעיתונות מודפסת

מספר המנויים הדיגיטליים בתשלום קפץ ליותר מ-400 אלף בסוף שנת 2011

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מו"לית העיתונות האמריקאית ניו יורק טיימס, המוציאה לאור את העיתון באותו שם, דיווחה היום על ירידה של 12% ברווחיה ברבעון הרביעי, על רקע המשך התכווצות הפרסום בעיתונות המודפסת, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

החברה רשמה ברבעון רווח נקי של 58.9 מיליון דולר, או 39 סנט למניה, לעומת רווח של 67.1 מיליון דולר, או 44 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה החברה רווח של 45 סנט למניה - שלושה סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

החברה, שבבעלותה גם העיתון "בוסטון גלוב" ואתר About.com, פועלת בשנים האחרונות להרחבת פעילותה אינטרנט כדי לפצות על הירידה בהכנסות מפרסום מודעות בעיתונות המודפסת. החברה החלה בחודש מארס לגבות תשלום עבור חלק מהתכנים באתר האינטרנט של העיתון "ניו יורק טיימס", ותרמה בכך להגדלת הכנסותיה מפרסום דיגיטלי ולגידול במספר המנויים בתשלום באינטרנט, אשר גדל בסוף שנת 2011 ל-406 אלף לעומת 324 אלף בסוף הרבעון השלישי של השנה.

הכנסות החברה ברבעון הרביעי ירדו ב-2.8% לעומת התקופה המקבילה, והסתכמו ב-643 מיליון דולר. תחזית האנליסטים היתה להכנסות יותר גבוהות בסך 646.8 מיליון דולר.

עזיבתה של המנכ"לית ג'נט רובינסטון בחודש דצמבר, אשר קיבלה חבילת פרישה של יותר מ-21 מיליון דולר, הותירה חלל בהנהלת החברה, המתמודדת על ירידה בהכנסות, שחיקה של הרווחים בשל הוצאות פנסיה של עובדיה, ולחצים מצד חלק מבעלי השליטה בחברה לחזור לחלק דיווידנד למשקיעים. החברה, שבראשה עומד היו"ר ארתור סולצברגר, לא חילקה דיווידנד למשקיעים מאז שנת 2008.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker