נתוני הייצור הקפיצו את בורסות אירופה; פרנקפורט זינקה ב-2.4%

לונדון ופאריס עלו כ-2%; מילאנו קפצה ב-2.8%; מגזרי הרכב, הבנקאות והסחורות הובילו את העליות

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות אירופה, אשר קפצו בחודש שעבר ב-4% - הזינוק החד ביותר שרשמו בחודש ינואר מאז שנת 1998 – נסגרו במגמה חיובית זה היום השני ברציפות, על רקע נתוני מקרו שפורסמו היום אשר הצביעו על המשך צמיחת פעילות מגזר הייצור ברחבי העולם. מגזרי הרכב, הבנקאות והאנרגיה הובילו את העליות.

חדר המסחר בבורסת מדריד
בורסת מדרידצילום: Denis Doyle / בלומברג

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.9%; פרנקפורט טיפסה ב-2.4%; פאריס עלתה ב-2.1%; מילאנו קפצה ב-2.8%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי, אשר עלה ב-4% בינואר, טיפס היום ב-2%.

שר האוצר של יוון, אוונגלוס וניזלוס, אמר היום כי הסכם בין ממשלת יוון לנושיה הפרטיים לגבי ארגון מחדש של חובותיה, נמצא במרחק "צעד רשמי אחד". ההסכם צפוי לסלול את הדרך לחבילת סיוע בינלאומית נוספת למדינה.

נתונים שפורסמו היום ברחבי העולם הצביעו על המשך הצמיחה של מגזר הייצור בכלכלות הגדולות. מדד פעילות מגזר הייצור בארה"ב עלה בינואר לרמה של 54.1 נקודות לועמת רמה של 53.1 נקודות בדצמבר, מסרה היום חברת המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של המדד לרמה של 54.5 נקודות. קריאה של המדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביעה על התרחבות פעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות של הפעילות.

באירופה, מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בגרמניה עלה בינואר לרמה של 51 נקודות – הרמה הגבוהה ביותר זה שבעה חודשים – לעומת 50.9 נקודות בדצמבר. מדד מנהלי הרכש של גוש היורו עלה ל-48.8 נקודות בינואר מעל תחזיות כלכלנים לתוצאה של 48.7 נקודות. מדד פעילות הייצור בבריטניה עלה בחודש שעבר לרמה של 52.1 נקודות - שיא של שמונה חודשים - לעומת 49.7 נקודות בדצמבר. קריאה של המדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביעה על התרחבות פעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות של הפעילות.

מגזר הייצור בסין התרחב בינואר במפתיע, ועורר תקווה כי המדינה מצליחה להתמודד עם השלכות משבר החוב באירופה עם זאת, ההתרחבות שנרשמה היתה קלה בלבד. מדד מנהל הרכש במדינה (PMI) הגיע לרמה של 50.5 נקודות לעומת נתון של 50.3 נקודות בדצמבר, כך לפי לשכת הסטטיסטיקה הסינית. הערכות האנליסטים היו לתוצאה של 49.6 לפי סקר של ספקית המידע הפיננסי בלומברג. נתון מעל 50 נקודות במדד מעיד על התכווצות בעוד שנתון מתחת ל-50 נקודות מעיד על התכווצות.

יצרנית השבבים אינפיניון דיווחה היום, במסגרת הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2011, על צניחה של 59% ברווח הנקי של החברה - בהתאם לציפיות. עם זאת, החברה הגרמנית אמרה כי היא צופה סימני התייצבות ברבעון הנוכחי. הרווח הנקי של החברה הסתכם ברבעון ב-95 מיליון יורו, ירידה של 232 מיליון יורו ברבעון הקודם אז כללו הרווחים את מכירת יחידת התקשורת הסלולרית לאינטל. מכירות החברה עלו ב-2.6% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה והסתכמו ב-946 מיליון דולר - מעל תחזיות האנליסטים שצפו מכירות של 399 מיליון יורו. מניית אינפיניון עלתה ביותר מ-5% בבורסת פרנקפורט.

אינפיניון, המייצרת שבבים למכוניות, מוצרי תעשייה ותעודות זהות, אמרה בנובמבר האחרון כי לאור החששות לכלכלה הגלובלית הצרכנים מתנהגים בזהירות יתרה. לפני פרסום הדו"חו מניית אינפיניון ננעלה במחיר של 6.98 יורו, דבר המעניק לחברה שווי שוק של 7.5 מיליארד יורו.

מדד סטוקס 50

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker