משלם מחיר על המשבר: תואר האבירות ישלל ממנכ"ל RBS לשעבר

מלכת בריטניה תשלול את התואר מפרד גודווין בשל "קנה המידה וחומרת מעשיו" שהובילו את הבנק אל סף קריסה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, תשלול את תואר האבירות מפרד גודווין, המנכ"ל לשעבר של רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS). התואר הוענק לגודווין ב-2004 בשל תרומתו למערכת הבנקאות. ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, ומנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה, אד מיליבנד, קראו בעבר לגודווין לוותר על תואר האבירות שלו בשל אחריותו למצב הבנק, שהיה על סף קריסה ב-2008.

הוועדה האחראית על תוארי האבירות אמרה לאחר פרסום ההחלטה כי "קנה המידה וההשפעה של חומרת מעשיו כמנכ"ל הבנק, הפכו את זה לאירוע יוצא דופן". הוועדה הוסיפה כי "ב-2008 הממשלה נאלצה להעביר 45.5 מיליארד ליש"ט כדי להבטיח את הישרדותו של הבנק וכדי למנוע את קריסתו". הוועדה הוסיפה כי הגורמים לקריסת הבנק נחקרו וכי "אנו בטוחים כי לבנק היה תפקיד משמעותי ביצירת המשבר הכלכלי של 2008-2009, שביחד עם נתוני מקרו, הובילו את בריטניה למיתון החמור ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, שהוביל לנטל משמעותי על משלם המסים הבריטי. פרד גודווין היה בעמדת מפתח לקבלת החלטות באותה תקופה".

שלילת התואר מגודווין היא צעד חריג, שכן רק מי שהורשע בעבירות פליליות בבריטניה נאלץ לוותר עליו. בבריטניה מחכים כעת לראות אם התואר ישלל גם מבנקאים נוספים שהיו מעורבים במשבר הכלכלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker