מכירות בתים חדשים בארה"ב ב-2011 - הנמוכות זה 50 שנה

גידול חד מהצפוי בהזמנות למוצרים בני קיימא, מדד המדדים הכלכליים המובילים ומספר תביעות האבטלה

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שורה של נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על רקע גידול חד מהצפוי בהזמנות למוצרים בני קיימא, במדד המדדים הכלכליים המובילים ובמספר תביעות האבטלה השבועי, לצד ירידה מפתיעה במכירות בתים חדשים. הריבית על המשכנתאות בארה"ב התאוששה משפל.

הזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב גדלו בדצמבר ב-3% - עלייה רביעית בחמישה החודשים האחרונים - בהמשך לזינוק של 4.3% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 2% בדצמבר לאחר עלייה של 3.7% שעליה דווח במקור בחודש נובמבר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-21 אלף לרמה של 377 אלף, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 370 אלף.

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב עלה ב-0.4% בדצמבר - עלייה חודשית שלישית ברציפות - מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.7% לאחר עלייה של 0.2% בנובמבר.

מכירות בתים חדשים בארה"ב ירדו בדצמבר ב-2.2% לקצב שנתי של 307 אלף בתים - ירידה ראשונה זה ארבעה חודשים - מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה בקצב המכירות לקצב של 321 אלף בתים. בסיכום שנתי, הסתכמו מכירות הבתים בארה"ב ב-2011 ב-302 אלף בתים - ירידה של 6.2% לעומת שנת 2010 וקצב המכירות השנתי הנמוך ביותר מאז החל להתפרסם נתון זה בשנת 1963. המחיר החציוני של בתים חדשים בארה"ב נפל בשנה החולפת ב-12.8% לרמה של 210,300 דולרים - הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2010.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, עלתה בשבוע החולף לרמה של 3.98% לעומת רמה של 3.88% בשבוע הקודם, אשר היתה רמתה הנמוכה מעולם, מסרה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק. בשבוע המקביל בשנה הקודמת היתה הריבית ברמה של 4.8%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker