הצעת חוק באירופה תגביר הרגולציה להגנה על הפרטיות באינטרנט

במסגרת ההצעה, חברות כמו פייסבוק ואמזון ייאלצו לבקש את אישור המשתמשים לשימוש במידע האישי שלהם וייקנסו אם לא יגנו עליו

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

אירופה שוקלת חוק חד ומקיף שייאלץ חברות אינטרנט כמו פייסבוק ואמזון לקבל הרשאה מפורשת מצרכנים בנוגע לשימוש במידע האישי שלהם, למחוק מידע זה כליל אם צרכנים ידרשו זאת, ולספוג קנסות אם לא יעמדו בדרישות.

הרגולציה החדשה שמציעה הנציבות האירופית, שהעתק שלה הגיע לידי "ניו יורק טיימס", עשויה להיות בעלת השלכות מרחיקו לכת עבור כל חברות האינטרנט הסוחרות בפרטים אישיים על גולשים - בין אם בתמונות שאנשים מציבים ברשתות חברתיות, רשימת הקניות שלהם באתרים קמעוניים או בשימוש שלהם במנוע חיפוש.

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוקצילום: תצלום: בלומברג

הרגולציה תאלץ אתרי אינטרנט לדווח לצרכנים מדוע אוספים את המידע שלהם, ולאגור אותו רק כל עוד יש בכך צורך. אם נתונים נגנבים, על אתרים יהיה לדווח לרגולטורים תוך 24 שעות. עוד תדרוש הרגולציה, כי צרכנים יוכלו להעביר את המידע שלהם משירות אחד לאחר - לבטל חשבון בפייסבוק, למשל, ולהעביר את מאגר התמונות, הקשרים והרשומות שלהם לגוגל פלוס.

החוק המוצע מנסה להתמודד עם הבעיות המורכבות ביותר של החיים והמסחר הדיגיטליים: למי שייך מידע אישי, מה קורה לו לאחר שהוא מועלה לאינטרנט, ומהו האיזון הנכון בין שמירה על פרטיות ומינוף מידע זה למיקוד פרסום מסחרי או פוליטי לאנשים מסויימים.

"על חברות להפגין שקיפות בנוגע למעשיהן ולשימושים שלהן במידע שמגיע אליהן", אמרה באחרונה ויוויאן רדינג, סגנית נשיא הנציבות האירופי לנושאי משפט, בראיון טלפוני. "אני משוכנעת שהחוק החדש חיוני להגנה טובה יותר על זכויותיהן החוקתיות של אזרחינו, וגם להענקת גמישות לחברות". רדינג צפויה לפרסם את הרגולציה המוצעת ביום רביעי בבריסל. הנציבות האירופית תדון בהצעה בחודשים הקרובים, ואם תאושר, תיכנס לתוקף עד 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker