איטליה: שביתות מחאה בצל הצגת תכנית הצמיחה של מונטי

נהגי המשאיות והמוניות גרמו לשיבושים חריפים בעקבות העלויות הגבוהות והרפורמה המתוכננת להרחבת מספר הרשיונות למוניות; השיבושים צפויים להימשך עד סוף השבוע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת איטליה, מריו מונטי, נתקל היום בהתנגדות מבית למדיניות הכלכלית שלו, כאשר נהגי משאיות ונהגי מוניות שבתו ושיבשו את מערך התנועה ברחבי המדינה, בשעה שהציג את תכניתו לעידוד הצמיחה.

מחאת הנהגים היום, באה בעקבות מחירי הדלק המאמירים ומחירי הביטוח והאגרה. נהגי המוניות שבתו גם הם, במחאה על כוונת הממשלה להגדיל את מספר הרשיונות ולאפשר לנהגים לעבוד ביותר מעיר אחת.

מריו מונטי, רה"מ איטליהצילום: בלומברג

שביתת נהגי המשאיות הורגשה בכבישים המהירים לאורכה של איטליה, והביאה לפקקי ענק באורך קילומטרים. נהגי מוניות עצרו את התנועה ברומא, מילאנו וערים נוספות ומנעו ממטיילים להגיע משדה התעופה לערים. נהגי המשאיות איימו כי השיבושים יימשכו עד 27 בינואר. רוקחים ותחנות דלק מאיימים בשביתה בשבוע הבא, בעקבות התכנית להרחבת הרשיונות בשני הענפים.

"המחאה לרפורמות בזמנים של מיתון צפויה להיות חריפה", אמר לבלומברג ניקולס ספירו, מנכ"ל חברה לייעוץ השקעות המתמחה בשוק האג"ח הממשלתיות. "איטליה ידועה בהתנגדות האגרסיבית לרפורמות מבניות. מונטי יודע שצעדים אלה ייתקלו בהתנגדות קשה, אבל הוא תחת לחץ אדיר להציג אג'נדת צמיחה", הוסיף.

ואכן, בצל המחאות, הציג היום מונטי לשרי האוצר האירופים את תכניתו להאצת הצמיחה במשק האיטלקי, שהיתה הנמוכה ביותר באירופה ב-15 שנים האחרונות. מרבית הצעדים מתמקדים בקיצוצים במגזר הציבורי והגברת התחרותיות בשוק הפרטי, כמו הרחבת רשיונות בענפי הרוקחות, תחנות הדלק והמוניות. לדברי מונטי, יישום התכנית יביא לקיצוץ החוב הלאומי של המדינה הנאמד בכ-2 טריליון יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker