לקראת דאבוס 2012: האיום על הכלכלה העולמית - אירועים גיאופוליטיים

54% מהמשיבים למדד הביטחון העולמי שמפרסם הפורום הכלכלי צופים כי אירוע מדיני משמעותי יעיב על הכלכלה העולמית במהלך 12 החודשים בקרובים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

החשש בקרב מומחים בינלאומיים ממשברים על בסיס גיאו-פוליטי ב-12 החודשים הקרובים עלה ל-54% מהמשיבים לסקר מדד הביטחון בכלכלה, בזמן שהביטחון שלהם בשיתוף פעולה בינלאומי צנח, כך על פי נתונים של הפורום הכלכלי העולמי. על הסקר השיבו 345 מומחים מהאקדמיה, מהמגזר הציבורי ואנשי עסקים פרטיים כחלק ממדד הביטחון העולמי שמתפרסם לקראת הפגישה השנתית של חברי הפורום הכלכלי בדאבוס בסוף השבוע.

"אירועים גיאו-פוליטיים משמעותיים השנה יפגעו בכלכלה העולמית , אם לשפוט לנוכח רמת הבטחון הנוכחית", אמר לי האוול, שמרכז את הנתונים לדו"ח הסיכונים העולמי מטעם הפורום.

"רמות ביטחון נמוך בממשלות ורמה גבוהה של דאגה מאירועים מדיניים עולמיים יוצרים סיכון שיתפתח באיטיות", אמר מייקל אוסים מאוניברסיטת פנסילווניה. "הסקר האחרון מצביע על כך שמנהלי חברות ופקידי ממשל יצטרכו להתעסק בדאבוס ביצירת מקומות עבודה ובעידוד הצמיחה".

המשיבים לסקר מדד הביטחון נותרו פסימיים לגבי התחזיות לכלכלה העולמית ב-2012, כשחוסר הביטחון שלהם עלה בשני הרבעונים האחרונים. 60% מהמשיבים אמרו כי הם אינם בוטחים בממשלות וכי הם אינם סומכים על ההנהגה הפוליטית שתתמודד ביעילות עם המשבר העולמי.

המשיבים לסקר מהמגזר הפרטי היו מעט יותר בטוחים בנוגע לתחזיות ל-2012 לעומת משיבים מהמגזר הציבורי ומהאקדמיה, אך הם הביעו חשש גובר מהפרעות סביבתיות או טכנולוגיות שישפיעו השנה על הכלכלה.

דאבוסצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker