דאבוס 2012

ברומטר האמון של אדלמן: אמון הציבור בממשלות צונח

לפי הסקר של חברת יחסי הציבור: "אנחנו רואים פער גדל בין מה שאנשים מצפים מהממשלה לעומת מה שהם טוענים שהיא מספקת"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

אמון הציבור בממשלה צנח ברחבי העולם בשנה האחרונה והעולם העסקי עומד בפני הזדמנות לתפוס את הבמה המרכזית, כך לפי מחקר שיוצג בפורום הכלכלי בדאבוס שווייץ שיפתח ביום רביעי. מדד ברומטר האמון של חברת אדלמן הוא מדד המפורסם מדי שנה הסוקר 5,600 נשאלים מהמעמד הגבוה והמשכיל ב-25. שיעור האמון בממשלה נפל בסקר מ-52% ל-43% כאשר השיעור נפל אל מתחת ל-30% במספר מדינות, בינהן יפן, רוסיה וספרד.

הנפילה החדה שנרשמה לראשונה זה 12 שנים מחקה את כל העליות שרשמו ממשלות של מדינות כמו צרפת וברזיל מאז המשבר הפיננסי הגלובלי ב-2008.

הסיבות לירידה באמון הציבור בממשלה נעות בין משבר החוב באירופה, מחדלי שחיתות בברזיל ועד להתמודדות עם תוצאות רעידת האדמה ביפן שאירעה במארס האחרון, כך לפי ריצ'רד אדלמן, נשיא חברת יחסי הציבור. "אנחנו רואים פער גדל בין מה שאנשים מצפים מהממשלה לעומת מה שהם טוענים שהיא מספקת", אמר אדלמן שטען כי התפישה בעיני הציבור, לפיה קשה להאמין לחברי הממשלה נותנת למגזר העסקי אפשרות להוביל.

עם זאת, האמון בעסקים בעולם ירד מ-56% ל-53%. בארה"ב דווקא עלה האמון במיצובן של החברות העסקיות כאשר רמת המאון בהן עלתה ב-4 נקודות האחוז ל-50%. גם בסין נרשמה עלייה באמון במגזר העסקי והנתון קפץ בעשר נקודות האחוז ל-71%. בגרמניה, צרפת וספרד, משיבי הסקר אמרו כי האמון בחברות במגזר העסקי ירד מ-50% לכ-33% או פחות. החברות במגזר הפיננסי נותרו אלו בעלות האמון הנמוך ביותר והאמון בבנקים ירד אף הוא, בעיקר בדרום קוריאה, יפן ומדינות גוש היורו. בארה"ב לעומת זאת, הבנקאים הרוויחו מעט אמון ציבורי למרות תנועת "לכבוש את וול סטריט" שיצאה נגד המגזר. ישראל לא נכללת במדינות הנבדקות על ידי החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker