המניע העיקרי לרכישת קינדל: להעניק מתנה

למרות קפיצת המדרגה הטכנולוגית שקיבל הדור החדש של הקינדל, סקר חדש מוצא שרוב האנשים עדיין מעדיפים פשוט לקרוא בו ספר טוב על פני כל פעולה אחרת

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אם יש לכם קינדל פייר, הטאבלט החדש מבית אמזון, רוב הסיכויים שקיבלתם אותו במתנה, שאתם מעדיפים לקרוא בו ספרים על פני גלישה באינטרנט, ושלמרות תלונות על הסוללה שלו, בסך הכול אתם ממש מרוצים ממנו. אלה הן רק חלק מתוצאות סקר שערכו אנליסטים ב-RBC קפיטל בקרב בעלי הטאבלט, שהושק רק לפני קצת יותר משלושה חודשים בארה"ב והפך ללהיט גדול ולמתחרה ראוי לאייפד של אפל .

הנתון הבולט בסקר, גם אם צפוי במידת מה, הוא העדפת בעלי הקינדל פייר להשתמש בו לקריאה בספרים, בפער עצום מגלישה באינטרנט או כל פעילות בידורית אחרת. בתשובה לשאלה איזה שתי פעולות הן הכי שכיחות, למעלה מ- 70% מהמשתתפים בסקר, שכלל 216 איש, כללו קריאה בספרים אלקטרוניים, לעומת 38.3% בלבד שציינו גלישה באינטרנט. 30% ציינו משחקי מחשב, 20% מורידים אפליקציות ו-13% בלבד צופים בסרטים בצפייה ישירה.

אמזון יכולה להיות מרוצה במיוחד מהנתון הבא - למעלה משליש מבעלי הקינדל פייר כבר הספיקו לרכוש 6 ספרים אלקטרוניים ומעלה בשלושת החודשים האחרונים, ובסה"כ רוב של 83% רכש לפחות ספר אחד. 17% מתוכם הם תולעות ספרים של ממש, שהספיקו לרכוש כבר 11 כותרים או יותר מאז שקיבלו את המכשיר.

מצד שני, בכלל לא בטוח שרבים מבעלי הקינדל חשבו שהם באמת חייבים אותו עד שקיבלו את המכשיר לידיהם. יותר מכל סיבה אחרת, המניע העיקרי לרכישת הטאבלט היתה בכלל כדי להעניק אותו כמתנה. זה מה שקרה לכמעט 47% מבעלי המכשיר. רק 27% קנו אותו בגלל הפונקציות שהוא ממלא, ו-20% התפתו לרכוש אותו בשל המחיר האטרקטיבי - 199 דולר בלבד בארה"ב, לעומת 499 דולר עבור אייפד.

למחיר הנמוך כל כך, שיש הטוענים כי הוא מחיר הפסד לאמזון, יש כנראה השלכות על רמת האיכות של המכשיר. התלונה השכיחה ביותר בקרב בעלי הקינדל היא אורך חיי הסוללה, עם 23% מהמשתמשים שציינו זאת כבעיה העיקרית. 18% מבעלי הקינדל מתוסכלים מבעיות בגלישה הסלולרית, ו-12% פשוט סבורים שהמכשיר כבד מדי.

עם זאת, נראה שאמזון יכולה להיות מרוצה מהסקר הזה - בעיקר משום שרוכשי הטאבלט שלה מאוד מרוצים ממנו. 78.5% מבעלי המכשיר הביעו שביעות רצון גבוהה, ובסה"כ 51% אמרו כי הם מרוצים ממנו מאוד. רק 6% הביעו אי שביעות רצון, ועוד כ-15% אמרו כי שביעות הרצון שלהם מהמכשיר בינונית.

הטאבלט של אמזון: קינדל פיירצילום: אמזון

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ