עקב החשכת ויקיפדיה: 6 חברי קונגרס משכו תמיכתם מחוק הפיראטיות

הסנטור הרפובליקאי מרקו רוביו: "החוק מרחיב את כוח הממשלה באינטרנט בצורה לא סבירה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שישה חברי קונגרס בממשלת ארה"ב משכו את תמיכתם בחוק למען מניעת הפיראטיות ברשת (PIPA) - יום לאחר שענקיות אינטרנט כמו ויקיפדיה וגוגל הביעו את התנגדותם לחוק למשך 24 שעות אמש.

בין חברי הקונגרס שנסוגו מהתמיכה נמצא הסנטור הרפובליקאי מרקו רוביו, הסנטור הרפובליקאי רוי בלנט והסנטור הדמוקרטי בן קרדין ועוד שלושה חברי קונגרס רפובליקאים.

הצעת החוק SOPA - Stop Online Piracy Act היא מהצעות החוק הנדירות שמקודמת בידי שתי המפלגות בקונגרס - הרפובליקאית והדמוקרטית. יצרני התוכן שעומדים מאחורי ההצעה ובראשם אולפני הסרטים והטלוויזיה מאסו במרדף אחר אתרים שמציגים תוכן פיראטי, במיוחד כשחלקם הגדול מופעל ממדינות מחוץ לארה"ב, דבר שהופך את ההליכים המשפטיים נגדם לבלתי יעילים.

רוביו אמר כי הוא שינה את עמדתו בנוגע לחוק להגנה על כתובות אינטרנט (Protect IP Act – PIPA) לאחר שבחן את ההתנגדות. "החוק מרחיב את כוח הממשלה באינטרנט בצורה לא סבירה", כתב רוביו בדף הפייסבוק שלו.

גוגל, בעלת מנוע החיפוש הפופולרי בעולם הביעה את התנגדותה אתמול על ידי צביעת לוגו החברה בארה"ב בשחור וקישור לאתר המסביר כי החוק עלול להפיץ צנזורה ולהאט את הצמיחה הכלכלית של ארה"ב. ויקיפדיה, אתר האנציקלופדיה האינטרנטית החופשית נעלה את הגרסה האנגלית למשתמשים ל-24 שעות ובמקומו הפיצה דף הסבר על חשיבות המהלך למניעת החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker