האבטלה באוסטרליה בשיא של שני עשורים

שיעור האבטלה במדינה עמד ב-2011 על 5.2%, הגבוה מאז 1992; ההערכות הן כי הבנק המרכזי יודיע על הורדת ריבית נוספת, שלישית ברציפות, בחודש הבא

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שיעור האבטלה באוסטרליה הגיע ב-2011 לרמתו הגבוהה ביותר מאז 1992, לאחר שבדצמבר מספר המובטלים נותר כשהיה בחודש שקדם לו.

האבטלה בחודש דצמבר הגיעה לשיעור שנתי של 5.2%, בדומה לנובמבר, בעיקר בשל ירידה בתעסוקה בקרב בעלי משרה חלקית. "התנאים לעסקים בשוק המקומי קשים", אמר סבנת' סבאסטיאן, כלכלן בבנק קומונוולת - הגדול באוסטרליה במונחי היקף הלוואות. "במהלך החודשים הבאים, אי הוודאות הנמשכת לגבי האקלים העסקי העולמי תגרום לעסקים במדינה להמשיך ולנהוג בזהירות, והדבר ישפיע גם על היקף הגיוסים בכח אדם".

רוב מכריע של הסוחרים בבורסת סידני סבור כי הבנק המרכזי של אוסטרליה יפעל בחודש הבא להורדה נוספת של הריבית במשק. על פי סקר בלומברג, הסיכויים כי נגיד הבנק, גלן סטיבנס, יוריד את הריבית בפעם השלישית ברציפות - לראשונה מאז המשבר הפיננסי העולמי ב-2008, עומד על 88%, על רקע משבר החוב האירופי שמסרב לדעוך ומעיב על הביקושים ליצוא האוסטרלי.

בשכנה ניו זילנד פורסמו היום נתוני מקרו מעורבים, לאחר שמדד המחירים לצרכן נפל ב-0.3% ברבעון הרביעי, לאחר עלייה של 0.4% ברבעון שקדם לו, על פי נתונים שפירסמה הממשלה, ומנגד ביטחון הצרכנים עלה בינואר לעומת דצמבר לרמה הגבוהה מזה שנה.

מלבורן, אוסטרליה - מקום 8. ציונים: חיי לילה - 8, נשים - 7.2, ספורט - 9צילום: ביזנס אינסיידר ו-askmen.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker