התירוץ של קברניט הקונקורדיה: לא נטשתי - נפלתי לסירת ההצלה

עורך דינו של פרנצ'סקו סקטינו, אשר שוחרר למעצר בית, טוען כי פעולותיו של מרשו "הצילו מאות אם לא אלפי חיים"

סוכנויות הידיעות

114 אלף הטונה של הקוסטה קונקורדיה שקועים מליל שישי האחרון מול חופי טוסקנה. הלווין WorldView-1 לכד אתמול מהחלל את ספינת התענוגות הנוטה על צדה, ממתינה בסבלנות לקיצה. כך זה נראה:

קוסטה קונקורדיה מהחללצילום: אי–פי

פרנצ'סקו סקטינו, קברניט האוניה קוסטה קונקורדיה, אשר נשלח אתמול למעצר בית לאחר שהספינה שבפיקודו טבעה, טוען כי בניגוד להאשמות נגדו הוא לא נטש את הספינה.

סקטינו, אשר נלקח אתמול לחקירה, הכחיש כי נטש את הספינה וטען כי פעולותיו בדקות שבהן הספינה שקעה הובילו להצלתם של חיים רבים. מניין ההרוגים באסון, שהתרחש בליל שבת, עלה ל-11 ו-20 נוסעים עדיין נעדרים. "הקברניט הגן על אופן תפקודו בספינה לאחר שעלתה על שרטון, מה שלדעתו הציל מאות אם לא אלפי חיים", אמר עורך דינו, ברונו לפורטי, לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה". "הקברניט הבהיר שהוא לא נטש את הספינה".

העיתון דיווח כי סקטינו אמר לחוקרים שהוא פיקד על העניינים כאשר הספינה עלתה על השרטון, אך מאוחר יותר נפל למים ולא הצליח לחזור לסיפון. לפורטי גיבה את טענות מרשו, ואמר לעיתונאים כי "הספינה בשלב הזה היתה כבר בשיפוע של 90 מעלות". הוא אמר כי הקברניט ערך "תמרון מבריק" לאחר התאונה, כשהצליח לנווט את הספינה לכיוון החוף ו"להציל חיים".

הקוסטה קונקורדיה, היוםצילום: אי–פי

סקטינו בן ה-52, אשר מתואר על ידי "קוריירה דלה סרה" כ"איש השנוא ביותר באיטליה", מואשם בגרימת מוות ברשלנות ונטישת הספינה לפני שכל הנוסעים פונו. סקטינו, אשר נעצר ביחד עם הקצין הראשון ביום שבת, שוחרר אתמול למעצר בית, על אף שהתובע הכללי טען כי הוא עלול לברוח מאיטליה.

כשנשאל מה היה הגורם לאסון, אמר לפורטי כי מרשו "נתקל בסלע במסלול". סקטיני ספג ביקורת חריפה לאחר שדווח כי קירב את הספינה לחוף רק כדי שרב המלצרים יוכל לנופף לשלם לבני משפחתו. "זו היתה התרברבות, סקטינו השוויץ והשתעשע, זה היה מאוד טיפשי. אני הייתי שופט אותו לא פעם אחת אלא עשר פעמים", אמר קברניט לשעבר שעבד עם קוסטה קרוצ'יירה, החברה הבת של קרניבל קורפ שבבעלותה הספינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker