הערכות: תאונת אוניית הפאר באיטליה תסב לקרניבל הפסדים

(עדכון) התאונה, שבה נהרגו שלושה אנשים ו-36 עדיין נעדרים, התרחשה בתחילת עונת השיא של ההזמנות לקיץ, שבה נעשות כשליש מההזמנות להפלגות נופש

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

(עדכון) שני נוסעים וחבר צוות נמצאו היום חיים על ידי כוחות החיפוש בתוך ספינת קוסטה קונקורדיה שעלתה על שרטון אתמול. 36 נוסעים ואנשי צוות עדיין נעדרים. רב החובל של הספינה נעצר והואשם בנטישת הספינה. משמר החופים האיטלקי אישר כי שני תיירים צרפתיים וחבר צוות מפרו נהרגו בתאונה, ו-60 אנשים נוספים נפצעו. 2 אנשים נוספים נמצאו מתים בתוככי הספינה, דיווחה סוכנות הידיעות האיטלקית, אנזה. יותר מ-4,000 אנשים פונו באמצעות סירות הצלה, מסוקים וספינות אחרות לאי ג'יליו הסמוך למקום התאונה, ומשם ליבשת.

לפי אנזה, יתכן כי מספר הנעדרים ירד כבר ל-17, בהם 11 נוסעים ו-6 חברי צוות. לפי העיתון האיטלקי "לה רפובליקה", עם הנעדרים נמנה גם ילד בן 5.

לדברי ג'יאני אונורטו, מנכ"ל קוסטה קרוצ'יירה, חברה בת של קרניבל קורפ שבבעלותה הקוסטה קונקורדיה, הספינה יצאה מצ'יוויטהווקיה בקרבת רומא ב-7 בערב ביום שישי, ופגעה בסלעים בקרבת האי ג'יליו. רב החובל, פרנצ'סקו סקטינו, לאחר שהעריך את הנזקים לספינה, החליט לאבטח את הספינה ולפנותה. סקטינו נעצר בגין נטישת הספינה לכאורה, לדברי פרנצ'סקו ורוזיו, התובע הכללי בעיקר גרוסטו. לדברי התובע, הספינה היתה במסלול שגוי. לדברי חוקרים, הספינה היתה מרוחקת 150 מטרים בלבד מהחוף כאשר פגעה בסלעים.

סקיטנו אמר כי הוא היה האחרון שעזב את הספינה, לפי ראיון שפורסם בתחנת TGCOM24 האיטלקית בטרם נעצר. לדבריו, הסלעים לא הופיעו במפות, והספינה הייתה מרוחקת לפחות 300 מטרים מהאי כאשר פגעה בהם.

עיתוי התאונה של אוניית הפאר "קוסטה קונקורדיה" לחופי איטליה, בתחילת עונת השיא של ההזמנות, עלול להסב הפסדים לקרניבל קורפ, חברת שיט התענוגות של מיקי אריסון.

כשליש ההזמנות להפלגות נופש נעשות בעונת השיא שבין ינואר למארס - כך אמרה שרון זקפיה, אנליסטית בוויליאם בלייר אנד קו בשיקגו. "אלה ההזמנות הרווחיות ביותר", אמרה זקפיה בראיון לבלומברג. "הרבה אנשים מזמינים בעונה הזו לקראת עונת הקיץ, התקופה שבה חברות שיט התענוגות מרוויחות את רוב הכסף".

אירופה היוותה 38% מהכנסותיה של קרניבל בשנת הכספים 2010. חטיבת קוסטה קרוצ'יירה האיטלקית של קרניבל היא החברה הבת הגדולה ביותר שלה באירופה, מבחינת נוסעים ותפוסת אוניות. לדברי זקפיה, עלולה קרניבל עלולה לאבד הכנסות כתוצאה מביטול הפלגות עתידיות של קונקורדיה. בנוסף, צפויות עלויות נוספות שקשה עדיין להעריך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker