מצגת

ספינה של קרניבל קורפ עלתה על שרטון; 3 הרוגים

(עדכון) על הספינה קוסטה קונקורדיה שבבעלות מיקי אריסון, אחיה של שרי אריסון, היו למעלה מ-4,000 נוסעים ואנשי צוות שפונו לאי ג'יליו באיטליה ■ החברה המפעילה את הספינה דיווחה כי הסיבה לתאונה עוד נחקרת

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
סוכנויות הידיעות

ספינת תענוגות איטלקית, שבבעלות חברת קרניבל קורפ של מיקי אריסון, עלתה על שרטון בקרבת חופה המערבי של איטליה בליל שבת, ולדברי כוחות החילוץ, לפחות 3 בני אדם נהרגו במהלך פינויה. 3,200 נוסעים ו-1,023 אנשי צוות שהיו בספינה "קוסטה קונקורדיה" פונו באמצעות סירות הצלה, מסוקים וספינות אחרות באזור - כך נמסר ממשמר החופים האיטלקי. הנוסעים פונו לאי ג'יליו ושוכנו בבתי ספר, בתים פרטיים וכנסיות למשך הלילה.

הספינה עלתה על שרטון אתמול ב-11 בלילה (שעון ישראל) בקרבת ג'יליו, לחופי טוסקנה. סוכנות הידיעות האיטלקית אנזה דיווחה מפי כוחות החילוץ האיטלקיים כי לפחות 3 בני אדם נהרגו, וכמה נפצעו, אך כי לא ברורה עדיין סיבת המוות. אנזה דיווחה כי כמה אנשים קפצו למים. טרם התקבל אישור לדיווח על ההרוגים.

15 מתוך 15 |
ניצולה מורדת באלונקה מהקוסטה קונקורדיה
1 מתוך 15 |
צילום: AP
2 מתוך 15 |
צילום: afp

לדברי הרשויות, 50 אנשים שהיו רשומים לשיט טרם אותרו, אך ייתכן כי רשימות הנוסעים לא היו מעודכנות. משמר החופים האיטלקי עדיין מחפש ניצולים באזור הספינה, וצוללנים בודקים את חלקה השקוע של הספינה.

כחמש שעות לאחר התאונה, כמה מאות אנשים עדיין היו על סיפון הספינה וחיכו לפינוי. אנזה ציטטה נוסעים שאמרו כי הספינה הזדעדעה כאשר ארוחת הערב הוגשה, וכי החשמל נותק לפרק זמן מסוים, עד לתחילת הפינוי. משמר החופים האיטלקי אמר כי מים החלו להציף את הספינה, שנטתה כ-20 מעלות הצידה, אך כי אין סכנה לשקיעתה. חברת קוסטה קרוצ'יירה, חברה בת של קרניבל קורפ, אמרה כי הסיבה לתאונה עוד נחקרת.

אליזבת נאני, ממשרד התיירות של האי ג'יליו, דיווחה ל-BBC כי כל הנוסעים פונו זה מכבר ליבשת. "לרוב יש כ-700 אנשים באי בתקופה זו של השנה, כך שלא היה פשוט לקלוט יותר מ-4,000 באמצע הלילה", אמרה. "חלק מהנוסעים קפצו למים, וסבלו מהיפותרמיה", אמרה.

הקונקורדיה, שנבנתה ב-2006, היתה במסע בים התיכון מרומא, עם עצירות בסאבונה, מרסיי, ברצלונה, פאלמה דה מיורקה, קליארי ופלרמו. מרבית הנוסעים בה היו איטלקים, וכמות לא קטנה של נוסעים היו צרפתים וגרמנים.

"היינו באמצע ארוחת הערב, כששמענו רעש חריקה חזק", סיפר הנוסע לוצ'יאנו קסטרו, לרדיו הממשלתי האיטלקי. האורות כבו, "כוסות צנחו על הרצפה, ואנשים נכנסו לפאניקה", הוסיף. נוסעת אחרת, מארה פרמג'יאני, אמרה לאנזה כי "זו היתה כמו סצינה מהטיטאניק". קסטרו אמר כי נוסעים אחרים סיפרו שהיו אנשים שקפצו לים בניסיון לשחות לחוף, אך כי הוא עצמו לא ראה זאת. הוא אמר כי פגש איש צוות אחד שסיפר כי שחה אל שוניות האי.

3 גופות נמשו מהים עד כה, לדברי מפקד משמר החופים פרנצ'סקו פאולילו. מסוקים חילצו כ-50 איש שנלכדו על סיפון הקוסטה קונקורדיה, לאחר שהספינה נטתה בצורה כה חדה עד כי לא ניתן היה לשלחם בספינות הצלה, אמר פאולילו. החיפוש אחר ניצולים נוספים על סיפון הספינה עוד נמשך לדבריו, אך בינתיים לא נמצאו אנשים נוספים. "אף אחד לא רוכן החוצה או זועק לעזרה, אך עד שהחיפוש יושלם, לא נדע. ישנם כ-2,000 תאים, והספינה נוטה על צידה", אמר פאולילו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker