ביטחון הצרכנים בארה"ב בשיא של 8 חודשים

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בשיעור החד מאז מאי; מחירי היבוא ירדו פעם רביעית בחמישה חודשים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה לשיא של שמונה חודשים, הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בשיעור החד ביותר מאז חודש מאי, ומחירי היבוא בארה"ב ירדו זה הפעם הרביעית בחמישה החודשים האחרונים, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס עלה בינואר לרמה של 74 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז חודש מאי - לעומת רמה של 69.9 נקודות בדצמבר, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 73 נקודות.

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בנובמבר לרמתו הגדולה ביותר מאז חודש יוני, לאחר ארבעה חודשים רצופים שבהם הצטמצם, לפי נתונים שפורסמו היום. הגירעון במאזן הסחר התרחב בנובמבר ב-10.4% - הזינוק החד ביותר מאז חודש מאי - לרמה של 47.8 מיליארד דולר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו גירעון קטן יותר של 43.6 מיליארד דולר.

מחירי היבוא לארה"ב ירדו בדצמבר ב-0.1% - ירידה רביעית בחמישה החודשים האחרונים - לאחר עלייה של 0.8% בנובמבר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. הירידה היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים. בניכוי מחירי הדלק, עלו מחירי היבוא בחודש שעבר ב-0.1% - עלייה ראשונה זה שלושה חודשים. בסיכום שנתי עלו מחירי היבוא בשנת 2011 ב-8.5% לאחר עלייה של 5.3% בשנת 2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker