נגיד הבנק השוויצי יקבל פיצויים של כמעט מיליון דולר למרות החשדות נגדו

פיליפ הילדברנד התפטר ביום שני בעקבות מעורבותו בעסקות מט"ח שביצעה אשתו; יידרשו ארבעה חודשים עד שיימצא לו מחליף

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נגיד הבנק המרכזי של שווייץ יקבל משכורת של שנה שלמה על אף פרשת עסקות המט"ח של אשתו שבגינה התפטר. ממשלת שווייץ אמרה כי תזדקק לארבעה חודשים על מנת למצוא מחליף להילדברנד.

הבנק המרכזי של שווייץ הודיע היום כי פיליפ הילדברנד, שכיהן כנגיד מאז 2010, זכאי למשכורת של 862 אלף פרנק שווייצי (900 אלף דולר) עם התפטרותו. הסכום שיקבל הילדברנד יפצה אותו על כך שהחוק אוסר עליו לעבוד עבור בנק אחר עד ינואר 2013, אמר דובר הבנק המרכזי, וולטר מאייר, לסוכנות הידיעות אי-פי. על הילדברנד נאסר לעבוד בבנקים הגדולים בשווייץ, UBS וקרדיט סוויס, למשך שישה חודשים נוספים, אמר מאייר.

הידלברנד בן ה-48 התפטר ביום שני מתפקידו, לאחר שראיות חדשות שנמצאו סתרו את טענותיו לפיהן לא היה מודע לעסקות המט"ח שביצעה אשתו קשיה. אימיילים שפרסם הבנק המרכזי של שווייץ הצביעו על כך שהוא אישר לאשתו לבצע עסקות מט"ח בתקופה שבה הוביל את מאמצי הבנק להחליש את הפרנק.

קשיה הילדברנד, לקוחה של הבנק השווייצי הפרטי סראסין, רכשה באוגוסט חצי מיליון דולר ומכרה אותם חודשיים לאחר מכן, עסקה שממנה הרוויחה 61 פרנק שווייצי (65 אלף דולר). במהלך אותה תקופה הבנק המרכזי של שווייץ קיבע את הפרנק מול היורו לשער חליפין מינימלי של 1.20 פרנק, לאחר שהפרנק התחזק והגיע למצב של שוויון מול היורו.

הילדברנד, סוחרת מט"ח לשעבר שמנהלת כיום גלריית אמנות בציריך, אמרה לטלוויזיה השווייצית ביום רביעי כי התקשורת במדינה פירשה לא נכון את המידע לגבי העסקות. עם זאת, היא התנצלה על עסקה רגישה במיוחד שבה רכשה דולרים ב-15 באוגוסט, יומיים לפני שצעדי הבנק המרכזי הובילו להתחזקותו מול הפרנק. "זו היתה טעות בשיקול דעת; אסור היה לו לאפשר לי לבצע את העסקה", אמרה הילדברנד. "אני מתנצלת מעומק לבי בפני העם השווייצי, הפוליטיקאים שדעתם הוסחה ממה שחשוב באמת ויותר מכל בפני בעלי", הוסיפה.

יו"ר הבנק המרכזי של שוויץ, פיליפ הילדברנד

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker