סקר בארה"ב: המתיחות בין העשירים לעניים ברמה הגבוהה מזה 24 שנה

שליש מהאמריקאים סבורים כי ישנו קונפליקט חזק בין עשירים לעניים - פי שניים לעומת שיעורם ביולי 2009

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המתיחות בין העשירים לעניים בארה"ב התגברה בשנה האחרונה לרמה החריפה ביותר זה 24 שנה - כך עולה ממחקר חדש. האמריקאים רואים כיום את המתיחות לגבי הפערים החברתיים כחמורה יותר מנושאים בוערים אחרים כמו מהגרים, מתיחות בין גזעית או על רקע גיל.

לפי הסקר שפורסם אתמול על ידי מכון Pew, שלושה מכל עשרה אמריקאים סבור כי ישנו קונפליקט חזק מאוד בין העשירים לעניים. מדובר בשיעור כפול מאשר בסקר שנערך ביולי 2009 ובשיעור הגבוה ביותר ב-24 השנים שבהן הסקר נערך.

הסקר מעיד כי המודעות בקרב הציבור בארה"ב לפערים החברתיים גברה בשנים האחרונות ועמה גם הרגשות השליליים כלפי העשירים. 46% מהאמריקאים למשל סבורים כי העשירים הם עשירים רק משום שהיה להם מזל להיוולד למשפחה עשירה או כי היו להם במקרה קשרים נכונים. עם זאת שיעור של 43% אמרו כי עשירים הם עשירים "בעיקר בשל העבודה הקשה שלהם, השאפתנות או החינוך שקיבלו".

"השינוי בגישה במהלך תקופה קצרה כל כך ככל הנראה נובעת ממסר האי שוויון שהעבירו מפגיני 'לכבוש את וול סטריט' ברחבי המדינה בסוף 2011, אשר משך את תשומת הלב של התקשורת", אמר אנליסט Pew ריצ'רד מורין. "אך השינוי עשוי גם לשקף את המודעות הגוברת של הציבור לשינויי בחלוקת ההכנסות בחברה האמריקאית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker