מיט רומני נגד אובמה: הטענות על אי השיוויון נובעות מקנאה

המועמד המוביל של המפלגה הרפובליקאית טוען כי הדיון הציבורי בסוגיית אי השיוויון מיותר, ותוקף את אובמה: "הוא מעודד את הפילוג בחברה האמריקאית ומנצל את הביקורת נגד וול סטריט לטובת הקמפיין שלו"

סוכנויות הידיעות

מיט רומני, המועמד המוביל לראשות המפלגה הרפובליקאית לקראת הבחירות לנשיאות, טוען כי הביקורת נגד וול סטריט, המגזר הפיננסי ואי השיוויון בארה"ב היא תוצאה של "קנאה".

רומני שזכה שלשום בפריימריז בניו-המפשייר תקף את הנשיא אובמה בראיון לרשת NBC וטען כי הוא מנהיג "פוליטיקה של קנאה". לאחר שנשאל על החששות של אמריקאים רבים מאי השיוויון הגדל וחלוקת הכוח הלא הוגנת אמר רומני: "אני חושב שזאת תוצאה של קנאה ושזאת מלחמת מעמדות. אני חושב שכשיש נשיא שמעודד את הרעיון של פילוג בחברה האמריקאית שמבוסס על 99% מול 1% הוא נוקט בגישה שלא עולה בקנה אחד עם התפיסה האמריקאית של 'אומה אחת תחת אלוהים'".

צילום: אי–פי

רומני הוסיף כי לדעתו הדיון הציבורי בסוגיית אי השיוויון הינו מיותר ושב ותקף את אובמה על שהתמקד בסוגיה רק "כחלק מהקמפיין שלו". "אני חושב שזה בסדר לדבר על סוגיות כאלה בפורומים פרטיים אבל הנשיא הפך את זה למוקד הקמפיין שלו. לכל מקום שהוא הולך הוא מדבר על המיליונרים והמיליארדרים בוול סטריט. זאת גישה של קנאה ואני חושב שהיא תיכשל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker