נגיד הבנק המרכזי של שווייץ התפטר על רקע חשד למסחר על פי מידע פנים

לפי החשד אשתו של פיליפ הילדברנד הרוויחה 65 אלף דולר מעסקות מט"ח שביצעה בהתאם לצעדי הבנק המרכזי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשיא הבנק המרכזי של שווייץ, פיליפ הילדברנד, התפטר היום מתפקידו על רקע חשדות למסחר על פי מידע פנים. הבנק המרכזי של שווייץ הודיע כי התפטרותו של הילדברנד תיכנס לתוקף באופן מיידי. הילדברנד צפוי למסור בהמשך הערב הודעה ולהציג מסמכים. 

הפרשה שהביאה להתפטרות הילדברנד נוגעת לעסקת מט"ח שבמסגרתה אשתו הרוויחה מצעדים של הבנק המרכזי לפיחות ערכו של הפרנק. הפרשה נחשפה בחודש שעבר בדיווחים בעיתונות השווייצית, אשר לאחריהן הבנק המרכזי של שווייץ פרסם הודעה שבה הכחיש שמועות לפיהן הילדברנד הפר את הנהלים הפנימיים בבנק.

יו"ר הבנק המרכזי של שוויץ, פיליפ הילדברנד

אשתו של הילדברנד, קשיה, לקוחה של הבנק השווייצי הפרטי סראסין, רכשה באוגוסט חצי מיליון דולר ומכרה אותם חודשיים לאחר מכן, עסקה שממנה הרוויחה 61 פרנק שווייצי (65 אלף דולר). במהלך אותה תקופה הבנק המרכזי של שווייץ קיבע את הפרנק מול היורו לשער חליפין מינימלי של 1.20 פרנק, לאחר שהפרנק התחזק והגיע למצב של שוויון מול היורו. כעת, פוליטיקאים בשווייץ קוראים לחקור את הילדברנד ואת הבנק יותר לעומק, בחשד כי מעשיה נבעו ממידע שהעביר לה בעלה.

התפטרותו של הילדברנד היתה מפתיעה, היות שרק בשבוע שעבר הוא שבר שתיקה ואמר כי אין בכוונתו להתפטר והכחיש שעשה דבר שלא כשורה. לדבריו, הסכום שאשתו הרוויחה נתרם לצדקה.  הבנק המרכזי של שווייץ אמר בשבת כי ישכור את שירותיה של חברה חיצונית על מנת לבחון את כל העסקות הבנקאיות שבוצעו על ידי מנהלים בין 2009 ל-2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום