טלטלה ב-RBS: יפטר עד 10,000 עובדים במסגרת קיצוצים בחטיבה הבינ"ל

חטיבת ההשקעות הבינלאומית של הבנק צברה הפסדים לאחר שכשלה בתחרות מול בנקים מתחרים; לפני חודש פורסם דו"ח חריף על התנהלות ראשי הבנק שהביאה להלאמתו ב-2008

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), הבנק השני בגודלו בבריטניה אשר הולאם בסוף 2008 בעקבות המשבר הפיננסי, הודיע על כוונתו לקצץ משמעותית בחטיבת ההשקעות הבינלאומית, צעד שעלול להביא לפיטוריהם של עד 10,000 עובדים.

הפיטורים צפויים להתמקד בבנקאים העובדים באגף להשקעה במניות בתוך חטיבת ההשקעות של הבנק, אשר נכשל בתחרות מול מוסדות פיננסיים אחרים, על פי הפייננשל טיימס. העיתון מדווח כי האגף מייצר רק חלק קטן מהכנסות הבנק וכי מנכ"ל RBS, סטפן הסטר, קיבל את ההחלטה לאחר ששקל מספר חלופות לקיצוצים בבנק. דובר הבנק מסר כי ההיקף של 10,000 עובדים שיפוטרו אינו מדויק, אך סירב להכחיש את הדיווח.

בחודש שעבר הביע שר האוצר של בריטניה, ג'ורג' אוסבורן, תמיכה בתכנית לקיצוץ דרמטי בזרוע ההשקעות של הבנק המולאם. מנכ"ל הבנק הסטר צפוי להכריז רשמית על התכנית בדו"ח השנתי שיגיש הבנק ב-23 בפברואר, על פי הדיילי טלגרף.

RBSצילום: אי–פי

רויאל בנק אוף סקוטלנד הולאם על ידי ממשלת בריטניה בנובמבר 2008, לאחר שפנה בבקשת סיוע. הממשלה נאלצה להלאים את הבנק לאחר שהמשקיעים בבורסה סירבו לקנות את מניות הבנק, ובנקים אחרים לא הסכימו להמשיך ולהלוות לו כספים.

בשנה הראשונה להלאמה הזרימה ממשלת בריטניה לבנק למעלה מ-20 מיליארד ליש"ט, בתמורה ל-70% ממניותיו, במטרה למנוע את קריסתו, ובכך נעשתה ההלאמה הגדולה ביותר בתולדות אירופה. לפי הערכות, יעברו שנים לפני שהבנק יחזור לידיים פרטיות, ועד אז תחזיק הממשלה ביותר מ-80% ממניותיו, לאחר שתגדיל את אחזקותיה במסגרת תוכנית משרד האוצר להגנה על הבנקים מפני נכסים רעילים.

בדו"ח מקיף שפורסם לפני כחודש קבע הרגולטור של השירותים הפיננסיים בבריטניה (FSA) כי ההתמוטטות של הבנק נבעה משרשרת של החלטות אומללות. "העובדה שאיש לא נמצא אשם בהתמוטטות של הבנק מחייבת להעלות את השאלה - אם לא ננקטו פעולות ענישה תחת החוקים הנוכחיים, האין עלינו לשנות את החוקים כדי למנוע הישנות מקרים אלו בעתיד?", אמר טרנר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker