ברקליס: אפל עשויה ליהנות מנתח של 5% משוק הטלוויזיה ב-2013

הניתוח מתייחס להשערות שאפל תיכנס לתחום השנה ■ בנק ההשקעות מעריך כי ברבעון האחרון של 2012 נהנתה אפל מגידול של 46% לפחות בהכנסותיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בנק ההשקעות ברקליס קפיטל, מעריך בתחזית שפירסם כי אפל נהנתה משיפור במכירות האייפון והאייפד במיוחד מחוץ לארה"ב במקביל פתיחתן של חנויות אפל חדשות. עוד מעריך הבנק כי החברה עשויה להיכנס לשוק הטלוויזיה בהמשך השנה ולהגדיל את הכנסותיה בכ-11% הודות לכניסה לתחום חדש.

להערכת בנק ההשקעות אפל צפויה לרשום גידול של לפחות 46% בהכנסותיה לעומת הרבעון הרביעי של 2010 לסך של 38.95 מיליארד דולר. "לדעתנו גם הערכה זו, המניחה רווח שולי של 40% היא שמרנית", נאמר בדו"ח למשקיעים של הבנק. הדבר מעיד כי מחברי הדו"ח, האנליסטים בן רייצס וג'ניפר תורוורט, מעריכים כי אפל אינה אמורה להתקשות לעלות על תחזית זו.

אייפוןצילום: רויטרס

אפל תפרסם דו"חותיה ב-24 בינואר. עבור הרבעון הנוכחי המסתיים במארס, מעריך ברקליס כי אפל תרשום צמיחה של 30% בהכנסותיה לעומת הרבעון המקביל ב-2011 לסך של 32.06 מיליארד דולר. עם זאת, מציינים האנליסטים כי התחזית שאפל עצמה צפויה לפרסם עשויה להיות נמוכה יותר שכן אפל נוטה להעריך בחסר את הכנסותיה ברבעון השני.

ברקליס מעריך כי מכירות האייפדים ברבעון הרביעי צמחו בשיעור דו ספרתי לעומת הרבעון השלישי, בין היתר הודות לשבוע נוסף ברבעון והודות לעונת החגים. בנוסף מעריכים בבנק כי עד לסוף הרבעון נמכרו 13.9 מיליון אייפדים.

עוד מעריך ברקליס כי אפל עשויה להשיק במחצית השנייה של 2012 מוצר טלוויזיה, אף שהמוקד של אפל השנה צפוי להמשיך להיות האייפון והאייפד על רקע התחרות הגוברת בתחומי הטלפונים החכמים והטאבלטים. "אנו מאמינים כי ההתמודדות עם טלוויזיה היא המהלך הטבעי הבא של אפל אל תוך הסלון. איננו מוכנים להצהיר כי טלוויזיית אפל תהיה מוכנה ב-100% ב-2012, כיוון שהדור הבא של האייפון והאייפד ימשיך להוות את מוקד תשומת הלב של החברה בטווח הקרוב, אך יש זרם מידע בלתי פוסק מאסיה בנוגע לשותפים פוטנציאליים של אפל", נכתב בדו"ח.

האנליסטים הוסיפו כי "אפל נהנית מיתרון ייחודי כאשר כל מכשיר מבוסס מערכת ההפעלה iOS עשוי לשמש כשלט ואולי גם להזרים תוכן. בשילוב עם סירי, ממשק המשתמש הפוטנציאלי של טלוויזיה או שיפור בממיר אפל TV עשוי להיות פורץ דרך". עוד העריכו כי ענף זה עשוי להוסיף 19 מיליארד דולר בשנה להכנסות אפל כבר ב-2013, אם אכן אפל תיכנס לתחום השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker