מכירות הכרטיסים בבתי קולנוע בארה"ב בשפל של 16 שנים

בשנת 2011 נמכרו 1.28 מיליארד כרטיסים בלבד; מחירי הכרטיסים קפצו ב-16% תוך ארבע שנים למרות המיתון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מכירות הכרטיסים לסרטים בבתי הקולנוע בארה"ב נפלו ב-2011 לרמה הנמוכה ביותר זה 16 שנים, לפי נתונים שפורסמו השבוע. במהלך השנה האחרונה נמכרו בצפון אמריקה 1.28 מיליארד כרטיסי קולנוע - המספר השנתי הנמוך ביותר מאז שנת 1995, דיווח אתר חדשות הבידור Hollywood.com. ההכנסות ממכירת כרטיסי קולנוע ירדו בשנת 2011 ב-3.5% לעומת השנה הקודמת, והסתכמו ב-10.2 מיליארד דולר.

אנליסטים ציינו כי המכירות המאכזבות נבעו מחולשת הכלכלה ומגוון אפשרויות רחב יותר בתחום הבידור הביתי, דיווח אתר החדשות CNN. "צרכנים עדיין מנסים לצמצם את ההוצאות", אמר האנליסט דיוויד ג'ויס מחברת מילר טבק בראיון ל-CNN. "זה פחות עניין של הסרטים עצמם".

זינוק במחיר כרטיסי הקולנוע אף הוא תרם לירידה במכירות הכרטיסים, העריך פרשן Hollywood.com, פול דרגרבדיאן. מחיר כרטיסי הקולנוע בארה"ב זינק ביותר מ-80% מאז שנת 1995, וב-16% בארבע השנים האחרונות בלבד.

"לאור המחירים המופרזים להם אנו עדים בשנים האחרונות, וכאשר זה קורה במהלך תקופת מיתון, חובבי הסרטים שוקלים מחדש את צעדיהם", אמר דרגרבדיאן, אשר ציין כי הזמינות של סרטים באינטרנט באמצעות שירותים דוגמת נטפליקס פגעה אף היא במכירות הכרטיסים בבתי הקולנוע.

השלט - הוליוודצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker