אמזון דיווחה על מכירות של יותר ממיליון קינדלים בשבוע במהלך דצמבר

אנליסטית גולדמן סאקס הת'ר בליני לא משוכנעת שזה יספיק לה כדי לעמוד בתחזית המכירות

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אמזון נהנתה מכירות החגים הטובות ביותר שלה אי פעם, לדבריה, עם מכירות של יותר ממיליון יחידות קינדל מדי שבוע בדצמבר. עם זאת, אמזון לא פירטה את מספר הקינדלים המדוייק או את נתוני המכירות הדולריים שלה, ולא כולם התעודדו מהתוצאות. האנליסטית הת'ר בליני מגולדמן סאקס, מעריכה כי גם מכירות של מיליוני קינדלים לא יספיקו לאמזון על מנת לעמוד בתחזיות האנליסטים.

אמזון טענה ביום חמישי גם כי קינדל פייר - מחשב הטאבלט שלה, אותו היא מוכרת במחיר 199 דולר בלבד מאז השקתו ב-15 בנובמבר - היה המוצר הנמכר ביותר של כלל אתריה בדצמבר. מכירות הקינדל ב"יום שישי השחור", היום שלאחר חג ההודיה שנחשב ליריית הפתיחה של עונת הקניות לחגים ולאחד מימי המכירות החזקים של השנה, הודות למבצעים גדולים, היה יום מכירות הקינדל החזק ביותר אי פעם. ביום זה נמכרו פי 4 קינדלים לעומת יום שישי השחור ב-2010.

אך לדברי בליני, אמזון תתקשה לעמוד בתחזיות האנליסטים לצמיחה של 40% במכירותיה. בליני העריכה כי הכנסות אמזון יצמחו ב-38% ברבעון הרביעי לעומת הרבעון המקביל ב-2010, ויסתכמו ב-17.9 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים הממוצעת, לפי סקר אנליסטים של בלומברג, היא 18.2 מיליארד דולר.

בליני ביססה את הערכותיה על נתוני קומסקור, לפיהם סך המכירות המקוונות בעונת החגים עלו ב-15%. אף שמכירות אמזון לרוב צומחות יותר מהר מהמכירות המקוונות הכלליות, היא עשויה להתקשות לרשום מכירות בהיקף עד כדי כך יותר גדול.

ג'ין מאנסטר, אנליסט הטכנולוגיה של בית ההשקעות פייפר ג'פרי, היה אופטימי יותר, וצופה כי אמזון עשויה אף לעלות על תחזיות אנליסטים הודות למכירות הקינדל פייר החדש. עם זאת, הקינדל, הנמכר בפחות מחצי ממחיר האייפד, נמכר לפי הערכות במחיר הפסד. אמזון מעוניינת לפצות על הפסד זה באמצעות עידוד מכירות התוכן והמוצרים באמצעות המכשיר. להערכת מאנסטר, קינדל תמכור ברבעון 5-6 מיליון יחידות של קינדל פייר. לפי נתוני חברת המחקר IHS, קינדל פייר נמכר בקצב גבוה יותר לעומת מתחרים ותיקים יותר כמו הנוק של רשת חנויות הספרים ברנס אנד נובל או גלקסי טאב של סמסונג. הוא צפוי להמשיך לפגר אחר האייפד של אפל, ממנו צפויות להימכר 18.6 מיליון יחידות ברבעון הרביעי.

ג'ף בזוס עם קינדל פיירצילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ