תחזית עגומה ל-2012: "המניות בארה"ב יקרסו ב-50%"

אנליסט טכני של יונייטד-ICAP: "שנת 2012 תהיה איומה לבעלי מניות; אפילו אם יתרחש נס וגוש היורו לא יתפורר, הוא כבר שקע במיתון עמוק וממושך"

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

וולטר צימרמן, אנליסט טכני בכיר של חברת הייעוץ יונייטד-ICAP צופה כי שוק המניות בארה"ב יהמשיך לטפס גם בחודש הבא, בטרם ירשום "נפילה טראומטית" כדבריו במהלך שנת 2012, במסגרתה ייפול ביותר מ-50% מרמתו הנוכחית, נמוך יותר מהשפל אליו נפל בחודש מארס 2009 בעקבות המשבר הפיננסי העולמי, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

צימרמן העריך כי מדד S&P 500 ימשיך לטפס בתחילת השנה הבאה לרמה של 1,293-1,311 נקודות - עלייה של 3.3%-4.7% לעומת רמתו הנוכחית - ואז ירשום "נפילה חדה ומתמשכת" שתימשך עד חודש דצמבר, שבמסגרתה ייפול המדד לרמה של 579.57 נקודות - כ-54% מרמתו הנוכחית. היעד התחתון שקבע צימרמן נמוך יותר מהשפל אליו נפל המדד בחודש מארס 2009. יתר על כן, הפעם האחרונה שבה נפל המדד מתחת לרמה של 600 נקודות היתה באמצע שנות ה-90.

צימרמן נימק את תחזיתו העגומה בכך שמצב משבר החוב באירופה גרוע יותר כעת משהיה בתחילת השנה. "אם ההיסטוריה של חובות לימדה אותנו משהו, זה שלא ניתן לפתור משבר חוב על ידי הלוואת עוד כסף לגופים פושטי רגל או שהגיעו לחדלות פירעון", אמר צימרמן. "ניתוח טכני מצביע על כך ש-2012 תהיה שנה איומה לבעלי מניות. אפילו אם יתרחש נס וגוש היורו לא יתפורר, הוא כבר שקע במיתון עמוק וממושך, אשר צפוי להכביד הן על ארה"ב והן על סין", הוסיף. 

בית הנבחרים, וושינגטון, ארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker