מפחדים מהצפון: בטחון הצרכנים בדרום קוריאה ברמה הנמוכה זה 3 חודשים

חשש מסדרי השלטון החדשים בצפון קוריאה יחד עם משבר החוב האירופי גרמו לצרכנים ולעסקים לצמצם הוצאות

סוכנויות הידיעות

מדד בטחון הצרכנים בדרום קוריאה נפל בדצמבר לרמה הנמוכה זה שלושה חודשים על רקע חששות מהעתיד הפוליטי בצפון קוריאה שאיבדה את מנהיגה קים ג'ונג איל בשבוע שעבר ועל רקע משבר החוב האירופי.

צילום: אי פי

המדד בדצמבר נפל ל-99 נקודות לעומת 103 בנובמבר - כך דיווח הבנק המרכזי של קוריאה. קריאה מתחת ל-100 נקודות מעידה כי מספר הצרכנים הפסימיים גדול מהצרכנים האופטימיים. הסקר נערך בין התאריכים 14 ו-21 בדצמבר כאשר מותו של קים הוכרז ב-19 בדצמבר ולאחר מכן ההודעה כי בנו, קים ג'ונג און, בן פחות מ-30, ימשיך את דרכו כשליט המדינה.

בכירים ממשלתיים בדרום קוריאה אמרו כי יפעלו לאיזון השווקים לאחר ההודעה על מותו של קים. היום מובילה בורסת סיאול את הירידות מבין בורסות אסיה. "אנחנו לא רוצים שמה שקרה בצפון קוריאה יגרום לאנשים לחשוש", אמר קונג דונג ראק, כלכלן בחברת ההשקעות טאורוס בסיאול. "הבנק המרכזי והממשלה ייאלצו לחשוב על דרכים לתמרוץ הצרכנים והחברות שהורידו את שיעור ההוצאות שלהם בגלל פחד בהחמרה במצב בצפון קוריאה ובאירופה".

הבנק המרכזי של דרום שמר על הריבית במדינה ברמה של 3.25% בטענה כי משבר החוב באירופה מעיב על יצואניות מקומיות כמו יונדאי וסמסונג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker