80% מהציבור בבריטניה: "אנחנו ה-99%"

7 מתוך 10 טוענים כי הפערים רחבים מדי; 11% בלבד צופים כי רמת החיים בבריטניה תהיה גבוהה יותר בדור הבא

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הציבור בבריטניה רוצה שהמגזר העסקי במדינה יעמיד את טובת הציבור לפני טובת רווחיו, ומעוניין שהפוליטיקאים יפעלו לצמצום הפערים בין העשירים לעניים, לפי סקר חדש של YouGov בו השתתפו 1,723 בני אדם, כך פורסם בסוף השבוע בעיתון הבריטי "אינדיפנדנט".

80% מהמשיבים העריכו, כי המגזר הפרטי צריך לוותר על חלק מרווחיו בכדי לשאת באחריות רחבה יותר כלפי העובדים, הלקוחות והקהילה ולהגדיל את ההשקעות ארוכות הטווח, רק 12% מהמשיבים גרסו כי מקסום רווחי בעלי המניות צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות של חברות.

ניוקאסל, בריטניה

7 מתוך 10 ממשתתפי הסקר, גרסו כי הפערים בין העשירים ביותר לבין שאר הציבור רחבים מדי וכי מצב זה פועל לרעת הציבור הרחב. מנגד, 20% אמרו כי אין מקום לדאגה רבה ביחס להתרחבות הפערים, או לנקיטת צעדים לצמצום רווחי העשירים ביותר.

עם זאת, הסקר העלה עוד, כי הציבור עודנו חושש מהתערבות ממשלתית רבה מדי ו-44% מהנסקרים העריכו כי התערבות ממשלתית בעבר בדרך כלל נכשלה. 31% גרסו כי התערבות ממשלתית רבה יותר תיטיב עם הכלכלה.

תחזית הציבור הבריטי לגבי עתיד הכלכלה ממשיכה להיות פסימית לפי הסקר. רק 18% מהמשיבים העריכו כי המצב הכלכלי יהיה טוב ביותר בעוד 10 שנים ו-11% בלבד גרסו כי רמת החיים של הדורות הבאים בבריטניה תהיה גבוהה יותר מזו שיש כיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker