הפסד נוסף לקמעונית המוסיקה הבריטית HMV מאפיל על המשך קיומה

החברה שדיווחה על הפסד חצי שנתי בסך 36.5 מיליון ליש"ט, שוקלת מכירת נכסים

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קמעונית המוסיקה הבריטית הידועה HMV הודתה כי קיים חוסר ודאות בנוגע להמשך קיומה, לאחר שדיווחה על הפסד נקי בסך 36.4 מיליון ליש"ט במחצית השנה שהסתיימה באוקטובר. ההפסדים הנמשכים של החברה עשויים לאלץ אותה למכור נכסים ידועים, כמו אולמות האמרסמית אפולו וקנטיש טאון פורום.

HMV דיווחה על צניחה של 17.6% במכירותיה בחצי השנה שהסתיימה באוקטובר, מה שהוביל להתרחבות ההפסד במחצית. בתקופה המקבילה בשנה שעברה, רשמה החברה הפסד נקי בסך 27.4 מיליון ליש"ט. מגמת הירידה במכירות החריפה לקראת חג המולד, בין היתר על רקע חששות כי ספקים מטילים ספק בעתידה של החברה.

האנליסט פיליפ דורגן מחברת ההשקעות פנמיור גורדון, טוען כי הקבוצה מצויה במצב קשה, וכי הימים הקורבים יכריעו בנוגע להמשך קיומה. מניות HMV, שצנחו בשנה האחרונה בכ-90%, נחלשות כעת ביותר מ-5%, מה שמעניק לחברה שווי שוק של 16.4 מיליון דולר.

ל-HMV חובות בסך 163.7 מיליון ליש"ט, ואנליסטים מאמינים כי היא זקוקה להנפקה על מנת להמשיך להיסחר בבורסה. HMV טענה היום כי יש לה די משאבים על מנת להמשיך לפעול בעתיד הנראה לעין, אך הוסיפה כי "התנאים הכלכליים וסביבת המסחר יוצרים חוסר ודאות משמעותית, ועשויה לגרום לספקות משמעותיים לגבי יכולתה של החברה להמשיך לפעול בעתיד. מנהלי החברה ממשיכים לקיים דיונים סדירים ובונים עם נושי החברה".

לחברה 249 סנפים במיתוג HMV, ו-9 חנויות Fopp. בנוסף, מחזיקה החברה בחטיבת HMV לייב, המפעילה אולמות ובמות ידועים. החברה הודיעה כי ייתכן שתיאלץ לוותר על חטיבת המופעים, על מנת להמשיך להתקיים. "ההנהלה פתחה בבחינה אסטרטגית של HMV לייב, שעשויה להוביל למכירתה, צעד שהכנסותיו יחזקו את מצבה הפיננסי של החברה", נאמר בהצהרת HMV. החברה כבר מכרה את רשת חנויות הספרים שלה, ווטרסטונ'ס, תמורת 53 מיליון ליש"ט. הזרוע הקנדית של החברה נמכרה תמורת 2 מיליון ליש"ט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker