חשיפת רויטרס: הצוות המובחר של לארי פייג' "L Team"

פייג' הדיח מנהלות בכירות מצוות ההובלה של החברה ומינה מנהלים חדשים שכל החלטה חשובה עוברת דרכם

לוגו רויטרס
רויטרס

הצוות המובחר של גוגל בימים אלה נקרא "L Team" - הקבוצה של לארי, על שמו של לארי פייג' מנכ"ל החברה. בעבר נקרא צוות ההובלה של החברה The OC - הוועדה התפעולית, ברמז לסדרת הטלוויזיה באותו שם. השינוי איננו רק בשם. פייג', שנכנס לתפקיד מנכ"ל החברה, מנסה לשנות אותה ולעצבה בדמותו, והצוות המוביל אחראי לקביעת סדרי העדיפויות האסטרטגיים שלה.

פייג' ביצע הפיכה בראשות החברה מאז כניסתו לתפקיד, והחליף כמה מחברי צוות ההובלה. הוא מינה את ראש תחום הרשתות החברתיות ויק גונדוטרה, את ראש תחום אנדרואיד אנדי רובין ואת ראש חטיבת יו-טיוב סלאר קמנגר, אמרו לרויטרס מקורות יודעי דבר.

לארי פייג' מנכ"ל גוגלצילום: איי פי

פייג' נפגש בקביעות עם חברי הקבוצה, שכוללים גם את סמנכ"ל הכספים ואת ראש התחום המשפטי כדי לדון בתוכניות, להעריך ולאשר אותן - מרכישות ועד מוצרים חדשים. "כל ההחלטות הגדולות עוברות דרך הקבוצה הזו", אמר מקור בחברה. גוגל סרבה להגיב על השינויים שפייג' ערך, שכללו דחיקתם של כמה מנהלים בכירים לשעבר.

הבכירים שעזבו את המעגל הפנימי כוללים את מריסה מאייר, ראש תחום שירותי המיקום והמפות של גוגל; רייצ'ל וטסון, ראש תחום התקשורת הגלובלית ויחסי הציבור ;ושונה בראון, שפיקחה על הפעילות העסקית ועכשיו מנהלת את הזרוע הפילנתרופיחת של החברה. המקורות טוענים שמאייר לא הורדה בדרגה, מאחר שיש לה תפקיד חשוב ביותר. וטסון קודמה לתפקיד סגנית נשיא בכירה באפריל.

בין הבכירים מה-OC שנשארו נמצאים פטריק פיצ'ט, סמנכ"ל הכספים, סמנכ"ל עסקי ניקש ארורה והיועץ המשפטי דיוויד דרמונד. לא ברור אם אריק שמידט, שהיה במשך 10 שנים מנכ"ל החברה ועכשיו הוא היו"ר שלה, קיבל תפקיד רשמי בצוות L, וכמוהו גם סרגיי ברין, המייסד השותף של גוגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker