חברות הדירוג מכות באירופה: פיץ' הורידה תחזית דירוג לצרפת

S&P מזהירה ממיתון בגרמניה ו-4 מדינות נוספות; פיץ' שוקלת הורדת תחזית דירוג לאיטליה, ספרד ו-4 מדינות נוספות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חברות דירוג האשראי ממשיכות לספק תחזיות עגומות לאירופה על רקע משבר החוב ביבשת. חברת דירוג האשראי פיץ' הודיעה היום על הורדת תחזית דירוג האשראי של צרפת ל"שלילי" ומסרה כי תשקול להוריד את דירוג האשראי של איטליה, ספרד, בלגיה, אירלנד, סלובניה וקפריסין, וחברת דירוג האשראי סטנדרד אנד פור'ס (S&P) הזהירה כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של הולנד, גרמניה, בלגיה, אוסטריה ופינלנד צפוי להתכווץ בשיעור חד מהצפוי בשנה הבאה.

פיץ' הורידה לדרגת "שלילי" את תחזית דירוג האשראי של צרפת, אך שבה ואישרה את הדירוג המשולם הנוכחי של צרפת. בה בעת, מסרה פיץ' כי תשקול להוריד את תחזית הדירוג של שש מדינות נוספות - איטליה, ספרד, בלגיה, אירלנד, סלובניה וקפריסין - בצעד שמשמעותו כי תיתכן הורדת דירוג למדינות אלו במהלך שלושה החודשים הקרובים. פיץ' נימקה את החלטה בהיעדר "פתרון כולל" למשבר החוב באירופה.

S&P ציינה כי חמש המדינות האירופיות שלגביהן קיים חשש כי ישקעו במיתון הן מדינות שהיצוא שלהן גדול מהיבוא - ועל כן הן חשופות יותר לסיכון של נפילה חדה יותר של התוצר מאשר מדינות אחרות בגוש היורו שבהן היבוא גדול מהיצוא.

S&P הוסיפה כי משמען של תוכניות צנע שמיושמות במדינות ברחבי גוש היורו היא כי לא תהיה תמיכה תקציבית לצמיחה הכלכלית.

בשבוע שעבר הזהירה S&P מפני אפשרות להורדת דירוג האשראי המושלם - AAA - של האיחוד האירופי, קרן החילוץ האירופית (EFSF) ושל שש מדינות בגוש היורו שהן בעלות דירוג אשראי מושלם - גרמניה, צרפת, הולנד, אוסטריה, פינלנד ולוקסמבורג. בה בעת הזהירה חברת דירוג האשראי מפני אפשרות של הורדת הדירוג של שאר מדינות גוש היורו.

ניקולא סרקוזיצילום: ג`יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker