הריבית על המשכנתאות בארה"ב נפלה לרמתה הנמוכה מעולם

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה ירדה ל-3.94%; הריבית ל-15 שנה -3.21%

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הריבית על המשכנתאות בארה"ב נפלה לרמתה הנמוכה מעולם, לפי ענקית המשכנתאות פרדי מאק.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה בארה"ב, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, נפלה בשבוע החולף לשפל של 3.94% לעומת 3.99% בשבוע הקודם וריבית של 4.83% בשבוע המקביל בשנת 2010.

צילום: בלומברג

הריבית על המשכנתאות ל-15 שנה ירדה לשפל של 3.21% לעומת 3.27% בשבוע הקודם ו-4.17% בשבוע המקביל אשתקד.

הכלכלן הראשי של פרדי מאק, פרנק נותפט ציין, כי הודעת הריבית של הבנק הפדרלי בארה"ב בשבוע בו ציין הבנק המרכזי שנמשכת החולשה בשוק הדיור, תרמה לירידה בריבית על המשכנתאות.

שורה של נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על ירידה מפתיעה במספר תביעות האבטלה לשפל של שלוש שנים, ירידה בלתי צפויה בתפוקה התעשייתית בראשונה זה שבעה חודשים, עלייה חדה מהצפוי של מדדי פעילות הייצור באזורי ניו יורק ופילדלפיה, עלייה חדה מהצפוי במדד המחירים ליצרן בארה"ב ונפילת הגירעון בחשבון השוטף של ארה"ב לשפל של שנתיים.

התפוקה התעשייתית בארה"ב ירדה בחודש נובמבר ב-0.2% - ירידה ראשונה זה 7 חודשים - בעקבות נפילה של 3.4% בייצור של מכוניות וחלקי רכב, מסר היום הבנק הפדרלי.

תחזית הכלכלנים הייתה כי התפוקה התעשייתית תישאר ללא שינוי לאחר עלייה של 0.7% באוקטובר. בו בעת, תיקן הבנק הפדרלי כלפי מעלה את נתוני יוני, אוגוסט וספטמבר, ותיקן כלפי מטה את נתוני חודש יולי. ניצול כושר הייצור בארה"ב ירד בנובמבר לרמה של 77.8% לעומת 78% באוקטובר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-19 אלף לרמה של 366 אלף - המספר הנמוך ביותר מאז חודש מאי 2008 - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות לרמה של 390 אלף. הממוצע הארבע שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, ירד לרמה של 387,750 לעומת 394,250 בשבוע הקודם.

מדד פעילות הייצור באזור ניו יורק - מדד אמפייר סטייט - עלה בדצמבר לרמה של 9.5 נקודות לעומת רמה של 0.6 נקודות בנובמבר, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של שלוש נקודות. מדד מעל לרמה של אפס נקודות משקף צמיחה בפעילות ואילו מדד שלילי מצביע על התכווצות פעילות הייצור.

מדד פעילות הייצור באזור פילדלפיה, עלה בדצמבר לרמה של 10.3 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל - לעומת 3.6 נקודות בנובמבר, מסר היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 5 נקודות.

מדד המחירים ליצרן (PPI) עלה בנובמבר ב-0.3% - הודות לזינוק של 1% במחירי המזון - לאחר ירידה של 0.3% באוקטובר, מסר משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.2%. מדד הליבה, שלא כולל את מחירי המזון והדלק, עלה ב-0.1% - פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%.

לעומת חודש נובמבר 2010, עלה מדד המחירים ליצרן ב-5.7% - העלייה השנתית המתונה ביותר מאז חודש מארס. מדד הליבה עלה ב-2.9% ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר.

הגירעון בחשבון השוטף את ארה"ב נפל ברבעון השלישי של השנה ב-11.6% לרמה של 110.3 מיליארד דולר - רמתו הנמוכה ביותר מאז הרבעון הרביעי של שנת 2009 - מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker