הנתונים הכספיים של פייסבוק: הרווח יוכפל למיליארד דולר

הכנסות הרשת החברתית הגדולה בעולם ב-3 הרבעונים הראשונים של 2011 הסתכמו ב-2.5 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

רווחי פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, ממשיכים להכפיל את עצמם מדי שנה ובקופת המזומנים של החברה כבר הצטברו 3.5 מיליארד דולר, לדברי מקור המתמצא בתוצאות הכספיות של פייסבוק, דיווח הבלוג גוקר (Gawker).

רווחי פייסבוק השנה צפויים לעלות על מיליארד דולר - יותר מכפליים מרווחיה בשנה שעברה ופי 4 מרווחיה המוערכים לפני שנתיים, לפי נתונים שסיפק המקור. ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה רשמה פייסבוק רווח נקי של 714 מיליון דולר ורווח תפעולי של 1.2 מיליארד דולר. הכנסות החברה באותה תקופה הסתכמו ב-2.5 מיליארד דולר. בקופת המזומנים של החברה יש 3.5 מיליארד דולר ולפייסבוק אין חובות כלשהם.

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוקצילום: תצלום: בלומברג

הפרשן ניקולס קרלסון מאתר "ביזנס אינסדייר" ציין עם זאת, כי נתוני הרווח והכנסות פייסבוק שהודלפו נראים מעט חלשים. לדבריו, רווחי פייסבוק לפני מס, ריבית, פחת והפחתות (EBITDA) היו לפי ההערכות צפויים להסתכם ב-2 מיליארד דולר בשנת 2011 - בעוד שהנתונים שהודלפו מראים כי תזרים המזומנים התפעולי של החברה ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה הסתכם במיליארד דולר בלבד. "יידרש רבעון רביעי חזק ביותר - של רווח של מיליארד דולר - על מנת שפייסבוק תעמוד בתחזיות שקבעו מקורות מוקדם יותר השנה", כתב קרלסון.

גם בשורה העליונה תוצאות פייסבוק המודלפות נראו לקרלסון חלשות. בעוד שהכנסות החברה ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה הסתכמו ב-2.5 מיליארד דולר, הציפיות על פי מקורותיו הן להכנסות של 4 מיליארד דולר בשנת 2011 כולה.

עוד עולה מהנתונים שהודלפו לבלוג, כי עובדי פייסבוק מחזיקים ב-30% ממניותיה וכי המנכ"ל מארק צוקרברג מחזיק ב-24% נוספים. חברת ההשקעות הרוסית דיגיטל סקיי טכנולוג'יס (DST) שבראשה עומד המיליארדר הרוסי יורי מילנר, מחזיקה ב-10% ממניות פייסבוק ואקסל פרטנרס מחזיקה ב-8%.

פייסבוק צפויה לפי ההערכות לגייס בשנה הבאה 10 מיליארד דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) לפי שווי של 100 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker