תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 3 שנים; האצה בייצור בניו יורק

מדד אמפייר סטייט של הבנק הפדרלי עלה בדצמבר בשיעור החד זה שבעה חודשים; מדד המחירים ליצרן עלה בנובמבר בהובלת מחירי המזון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פעילות הייצור באזור ניו יורק התרחבה בדצמבר בשיעור החד ביותר זה שבעה חודשים, כך לפי מדד אמפייר סטייט של הבנק הפדרלי של ניו יורק. מספר תביעות האבטלה הראשונות ירד בשבוע שעבר לרמה הנמוכה ביותר מאז 2008, והמחירים ליצרן עלו בנובמבר בשיעור חד מהצפוי.

מדד אמפייר סטייט של הבנק הפדרלי של ניו יורק עלה בדצמבר לרמה של 9.5 נקודות, לעומת רמה של 0.6 נקודות שנרשמה בנובמבר. העלייה היתה חדה מתחזיות אנליסטים, שצפו כי המדד יעלה ל-3 נקודות. כל קריאה של יותר מ-0 נקודות מצביעה על התרחבות בפעילות של חברות באזור ניו יורק, צפון ניו ג'רזי ודרום קונטיקט.

"שיפור בצריכה הפרטית סייע לעלייה בהזמנות ובייצור", אמר ג'ואל נרוף, נשיא נרוף אקונומיקס אדוויזרס מפנסילבניה, לבלומברג. "אם מצבו של מגזר הייצור טוב, זה בדרך כלל מצביע על יציבות כללית בפעילות הכלכלית".

בנפרד, דיווח היום משרד העבודה האמריקאי על ירידה במספר תביעות האבטלה הראשונות בשבוע שעבר. מספר תביעות האבטלה הראשונות ירד ב-19 אלף ל-366 אלף - הרמה הנמוכה ביותר מאז מאי 2008. הנתון של השבוע הקודם תוקן כלפי מעלה ל-385 אלף תביעות. כלכלנים צפו כי מספר תביעות האבטלה יעלה לרמה של 390 אלף בשבוע שהסתיים ב-10 בדצמבר.

עוד דיווח היום משרד העבודה כי המחירים ליצרן בארה"ב עלו בנובמבר בשיעור של 0.3%, עלייה חדה מהתחזיות. את העלייה במחירים ליצרן הובילה עלייה של 1% במחירי המזון, ובמיוחד מחירי הירקות, שזינקו ב-11.5%, ומחירי העופות הצעירים שעלו ב-8% - העלייה החדה ביותר זה חמש שנים.

צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker