קרדיט אגריקול יפטר כ-2300 עובדים ב-2012

הקיצוצים מצטרפים למהלכים דומים של BNP פאריבה וסוסייטה ג'נרל, בעקבות החשיפה למשבר החוב האירופי ■ בתחילת השבוע הורידה מודי'ס את דירוג האשראי של הבנק הצרפתי בדרגה אחת ל- Aa

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קרדיט אגריקול, הבנק השלישי בגודלו בצרפת שדירוג האשראי שלו הורד השבוע על ידי מודי'ס, מתכוון לפטר לפחות 2300 עובדים ברחבי העולם בשנת 2012, לפי דיווח של בלומברג.

"קרדיט אגריקול יקצץ צעד אחר צעד כ-2300 משרות לפחות", מסר לבלומברג רג'י דוס סנטוס, יו"ר איגוד עובדי הבנקים בצרפת. הבנק, המונה נכון לסוף 2010 למעלה מ-160,000 עובדים ברחבי העולם, מתכנן לקצץ 1700 משרות בחטיבת ההשקעות והתאגידים, מתוכם 500 בצרפת, ועוד כ-600 משרות בחטיבת ההלוואות ללקוחות פרטיים. דובר קרדיט אגריקול סירב להגיב.

המהלך המתוכנן של קרדיט אגריקול מצטרף לקיצוצים עליהם הודיעו שני הבנקים הגדולים בצרפת, BNP פאריבה וסוסייטה ג'נרל, אם כי היקף הקיצוץ של הבנק השלישי בגודלו קטן יותר.

בתחילת השבוע הודיעה סוכנות דירוג האשראי מודי'ס על הורדת הדירוג של קרדיט אגריקול, בנוסף ל- BNP פאריבה וסוסייטה ג'נרל, בשל השפעות משבר החוב האירופי. דירוג החוב לטווח ארוך של BNP פאריבה ושל קרדיט אגריקול הורדו בדרגה אחת ל-Aa. דירוג החוב של סוסייטה ז'נרל הורד בדרגה אחת ל-A1.

הורדות הדירוג הוסברו בקושי הרב בגיוס מימון והתחזית הכלכלית העגומה. "בעיות נזילות ובעיות מימון הוחמרו באופן משמעותי עבור שלושת הבנקים", נמסר ממודי'ס. אמנם כל שלושת הבנקים לקחו חלק בתוכניות למכירת נכסים כדי להעלות את ההון העצמי שלהן ולהוריד את ההסתמכות על מימון חיצוני אך לפי מודי'ס, כיוון שכל הבנקים האירופים מתנהגים בצורה דומה, מכירת הנכסים לא תייצר מזומנים בכמות הרצויה.

סוסייטה ז'נרל וקרדיט אגריקולצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker