מצגת

סקר באמריקה: כמה כסף צריך כדי להיות "עשיר"?

וכמה כסף צריך להרוויח בכל שנה כדי להיות "עשיר" ?

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מרבית האמריקאים מעריכים כי הם היו עשירים לו היו מרוויחים 150 אלף דולר בשנה, או היו בעלי שווי נקי בסך מיליון דולר, לפי סקר שביצע מכון גאלופ באחרונה. לפי גאלופ, הנתון זהה לזה שנרשם בסקר זהה מ-2003, אף שמאז נשחק כוח הקנייה של הדולר.

26% מהאמריקאים טוענים כי הם זקוקים לחסכונות בסך למעלה ממיליון דולר על מנת שיחשיבו עצמם עשירים, ומתוכם 14% זקוקים ל-5 מיליון דולר לפחות לשם הגדרה זו. בקצה השני של הטווח, 13% יחשיבו עצמם עשירים עם חסכונות בסך פחות מ-100 אלף דולר. התשובה החציונית להכנסה השנתית הדרושה כדי שאמריקאים יחשיבו עצמם עשירים, היא 150 אלף דולר בשנה. אך 30% יראו עצמם עשירים גם עם פחות מ-100 אלף דולר, ו-18% יסתפקו בפחות מ-60 אלף דולר בשנה. לעומתם, 15% טוענים כי יצטרכו להרוויח לפחות מיליון דולר בשנה לפני שיראו בעצמם עשירים, לפי הסקר של גאלופ.

עם זאת, לפי לאנס רוברטס בבלוג "סטריט טוק לייב", אין הרבה מידע בשווי הנקי עצמו."במציאות, מה שאנשים אלה מנסים להגיד הוא 'אני רוצה מספיק כסף כדי לחיות את החיים שהורגלתי בהם מבלי להילחץ רק כדי לסגור את החודש'. שאלה חשובה הרבה יותר היא סך ההכנסות בעת הפרישה, שכן הכנסה זו יחסית לאיכות החיים שאנשים הורגלו בה".

4 מתוך 4 |
1 מתוך 4 |
2 מתוך 4 |

ההכנסה השנתית החציונית למשק בית בארה"ב היא 50 אלף דולר בשנה. ההגדרה הרשמית של המדינה לעושר - אותה אפשר לגזור ממדרגת המס העליונה (35%), היא 379 אלף דולר בשנה למשק בית בשנה. השווי החציוני של משקי בית בארה"ב הוא 78,900 דולר. בתשעה העשירונים התחתונים השווי החציוני הוא 50,300 דולר בלבד. עבור מי שמורגלים בהכנסה שנתית של 50 אלף דולר בשנה, פשוט אין די בכך, ויש צורך בהישענות על תשלומי ביטוח לאומי ופנסיה. לכן, יהיה עליהם למצוא מקורות הכנסה חלופיים, לטענת רוברטס.

למעשה, גם חסכונות של מיליון דולר בבנק, לא מספיקים על מנת לפרוש ולשמור על רמת חיים זהה לזו שלפני הפרישה. כך שגם אם מיליון דולר בבנק נותנים לכם תחושת עושר, ככל הנראה לא תחושו עושר זה בהמשך החיים. "המציאות היא שפסיכולוגית, אנשים חושבים שמיליון דולר הוא מספר עגול ונחמד שקשה להם להשיג, בגלל הרגלי חיסכון גרועים", כותב רוברטס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום