ספרד גייסה סכום גבוה מהצפוי של 4.94 מיליארד יורו בהנפקת אג"ח

הריביות בהנפקה היו נמוכות לעומת אלה שנרשמו בחודש שעבר; הביקוש לאג"ח לשנה היה גבוה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלת ספרד גייסה היום סכום גבוה מהמצופה של 4.94 מיליארד יורו (6.52 מיליארד דולר) בהנפקת אג"ח בריבית נמוכה יחסית.

משרד האוצר של ספרד מכר אג"ח ל-12 חודשים בריבית ממוצעת של 4.050%, לעומת ריבית של 5.022% שנרשמה בהנפקה דומה בנובמבר. בנוסף, הנפיק משרד האוצר אג"ח ל-18 חודשים בריבית ממוצעת של 4.226%, ירידה לעומת ריבית של 5.159% ששולמה בהנפקה בנובמבר. הביקוש לאג"ח לשנה היה פי 3.14 מההיצע, לעומת ביקוש גבוה פי 2.13 שנרשם בחודש שעבר. עבור האג"ח ל-18 חודשים היה הביקוש פי 4.97 לעומת יחס של 5.96 במכרז הקודם.

האיחוד האירופי, שסיים את הפסגה בסוף השבוע בבריסל בטונים צורמים על רקע המחלוקת הקשה עם בריטניה, ספג אתמול אזהרות משתי סוכנויות דירוג אשראי, מודי'ס ופיץ'. פיץ' הודיעה כי כישלונם של מנהיגי האיחוד האירופי למצוא פתרון מקיף למשבר החוב באירופה מגביר את הלחץ על דירוגיהן של מדינות גוש היורו. "נקיטת גישה הדרגתית כרוכה במחיר כלכלי כבד יותר לעומת פתרון מיידי ומקיף", נאמר בהודעת פיץ'. "משמעות הדבר היא שהמשבר יימשך ברמות שונות של חומרה לאורך 2012, וכנראה מעבר לה, עד שהאזור יהיה מסוגל לתמוך בהתאוששות כלכלית רחבה".

בהודעתה הצטרפה פיץ' לסוכנות מודי'ס, אשר מסרה עוד קודם לכן כי תוצאות הפסגה של מנהיגי האיחוד האירופי בסוף השבוע לא ישנו את אזהרות דירוג האשראי של מדינות האיחוד ברבעון הראשון של 2012. מודי'ס הסבירה את עמדתה בכך ש"הפסגה שיקפה היעדר צעדי מדיניות מכריעים, וכי רבים מהצעדים אינם נושאים עמם בשורות חדשות".

הבנק המרכזי של אירופהצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker