מקורות בטוויטר חושפים: למה המהנדסים עוזבים את החברה

הערכות פרויקטים לפי "השם המגניב" וקידום עובדים בינוניים בגלל ותק בלבד הן רק חלק מהבעיות שציינו העובדים לשעבר

Business Insider
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת המיקרובלוגינג טוויטר נחשבת לחברה מצליחה. 2,400 מפרסמים נמצאים בטוויטר יחד עם 100 מיליון משתמשים פעילים, 50 מיליון מתוכם שולחים 250 מיליון ציוצים בכל יום. החברה מוערכת ב-8 מיליארד דולר בשוק הפרטי.

עם זאת, נראה שמבפנים התמונה פחות ורודה. החברה אמנם גייסה מאות עובדים השנה, אך מהנדסים ובכירים אחרים ממשיכים לעזוב אותה. אדריאן גארף, מהנדס לשעבר בטוויטר, כתב בפוסט מפורט "מה לא בסדר עם טוויטר" ובין הסיבות ציין את ההתפתחות המהירה של החברה, והעובדה שהפרויקטים מוערכים בעיקר על בסיס "השם המגניב שמוצאים להם" ולא לפי כמה הם באמת טובים.

אתר "ביזנס אינסיידר" פנה למספר עובדים ופירסם את המסקנות הבאות: בניגוד לחברות סטארפ אפ אחרות שהתפתחו לחברות גדולות המוכנות להמציא את עצמן ואת המוצרים שלהן מחדש, המנטרה בטוויטר היתה - "זה המוצר שלנו, רק צריך להביא אותו לשלמות". בנוסף, לפי המקורות ניכר כי שורש הבעיה בטוויטר היא החשיבה שהאתר הצליח במקרה, והבכירים כעת חושבים שהעבודה שלהם היא לא להרוס את ההצלחה המקרית.

ג'ק דורסי, טוויטרצילום: בלומברג

מקור נוסף מסר לאתר כי התחרות להצלחה בתור עובד בטוויטר היא בעצם תחרות פופולריות, והוא מציין מסיבות שנערכו, אליהן הוזמנו רק חלק מעובדי החברה ולאו דווקא בכירים, כאשר מאוחר יותר שיחת היום בחברה היתה רק הדיון על מי הוזמן ומי לא. "ביזנס אינסיידר" מציין כי המקורות אינם עובדים בחברה עוד, ועל כן יש לקחת את דבריהם בערבון מוגבל.

עוד לפי המקורות, לא ניתן להתעלם גם מהבעיות המבניות בטוויטר. טוויטר התחילה עם מהנדסים מוכשרים במידה "בינונית", וקידמה עובדים בעקבות הוותק שלהם ולא בעקבות איכות עבודתם. מקור אחד טוען כי מדובר במהנדסים שהיו יותר בני מזל מאשר מוכשרים, וכאשר הם שכרו עובדים תחתיהם שהיו יותר מוכשרים מהם נוצרו "פערי כשרון" בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker